Студенти та викладачі ННІ української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького спільно з Громадською організацією «Хаб «Всі свої» (м. Черкаси) на основі укладеного договору про співпрацю започаткували освітній проєкт, у межах якого здійснюється проведення курсів з української мови для внутрішньо переміщених осіб.
Курси розпочалися в грудні минулого року вступними заняттями на тему «Я — громадянин України», які організувала професорка кафедри українського мовознавства та прикладної лінгвістики Валентина Калько разом зі студентами 2 курсу. У січні відбулися заняття за темою «Український рушник як духовний символ народу», які підготувала професорка кафедри української літератури та компаративістики Наталія Ярмоленко. Професорка кафедри українського мовознавства та прикладної лінгвістики Ганна Мартинова провела для слухачів курсів заняття «Звичаї і традиції українського Різдва».
Доцентки кафедри методики навчання та стилістики української мови Вікторія Руденко та Людмила Боть разом зі студентами другого і четвертого курсів провели серію занять з мовленнєвого етикету українців.
Упродовж року викладачі ННІ української філології та соціальних комунікацій разом зі студентами будуть організовувати заняття з української мови за попередньо визначеним і затвердженим графіком. Курси відбуваються щотижня в ТРЦ «Хрещатик-сіті».
— Маємо на меті допомогти слухачам курсів зануритися в середовище нашої мови, розвивати комунікативні навички громадян українською в різних життєвих ситуаціях і сферах спілкування, — зазначила директорка ННІ української філології та соціальних комунікацій Оксана Іванченко:
Гарантка освітньої програми А 4 «Середня освіта (Українська мова і література)» Вікторія Руденко наголосила:
— Ці заняття корисні нашим студентам, оскільки для підготовки майбутніх учителів важливий практичний складник, який здійснюємо через запровадження системи менторства як ключового елементу якісної професійної підготовки та популяризації педагогічної та філологічної освіти.
Поділилася враженнями студентка 4 курсу спеціальності А 4 «Середня освіта (Українська мова і література)» Владислава Ященко:
— Це новий важливий досвід для нас, адже спілкування з учнями здебільшого прогнозоване й нас добре до цього готують в університеті, а от комунікація з дорослим населенням потребує застосування інших компетентностей, які не менш важливі для професійного зростання.
Ольга Міронова, слухачка курсів, задоволена результатами:
— Ми виконуємо на заняттях надзвичайно вартісні завдання, які допомагають зорієнтуватися в різних життєвих ситуаціях. Нам приємно спілкуватися з цікавими, енергійними студентами, адже їхній запал та енергетика не залишають байдужими нікого.
http://cdu.edu.ua/news/filolohy-chnu-zapochatkuvaly-osvitnii-proiekt-z-vyvchennia-ukrainskoi-movy.html#sigProId3d35266630
Кафедра методики навчання та стилістики української мови