Проведення безкоштовних мовних курсів з української мови розпочала катедра українського мовознавства і прикладної лінгвістики Черкаського національного університету  імені Богдана Хмельницького спільно з Черкаською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Т. Шевченка.

Завдання курсів полягає в підвищенні та вдосконаленні загального рівня володіння українською мовою черкасців.

За словами Ганни Мартинової, докторки філологічних наук, професорки, завідувачки катедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики, на курсах увагу звертатимуть на граматику, стилістику та лексику української мови.

— Пропонуватимемо теми щодо наголошування, а також морфологічних, синтаксичних норм. Закцентуємо увагу учасників на лексиці, оскільки населення має протистояти суржику, – зазначила Ганна Мартинова.

Заняття провели магістрантки, які навчаються за спеціальністю «Середня освіта (українська мова та література)», Ірина Омелюх і Дар’я Кулініч.

— Перше заняття спрямоване на те, щоб ознайомити містян із редакцією нового правопису. Суть курсів полягає в тому, аби доступно пояснити нову інформацію. Після теоретичної частини ми провели тестування. Надалі це допоможе нам визначити ефективність засвоєння знань учасниками, — пояснила Дар’я Кулініч.

Своїми враженнями поділилася відвідувачка мовних курсів Людмила Темченко:

— Прийшла на заняття, бо стала помічати багато русизмів у своєму мовленні. Тренінг дуже сподобався. Щоправда, окрім курсів, необхідно вдосконалювати знання за допомогою самостійних занять.

Зазначимо, мовні курси проводитимуть у вівторок двічі на місяць о 17:00. Наступний майстер-клас відбудеться 19 листопада. Інформація щодо подальших занять оновлюватиметься згодом на сайті наукової бібліотеки ім. Т. Шевченка.

Запрошуємо переглянути сюжет «UA: Черкаси» про мовні курси:

 

Автор: Дар’я Роженкова, студентка-журналістка 4 курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій

Фото: Настя Калиновська, студентка-видавець 2 курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій