День української писемності та мови-2022 особливий — вже 9-ий місяць триває повномасштабна війна з росією, яка воює, щоб знищити Україну й усе українське, у тому числі нашу мову.

Це не завадило українству всього світу написати 22-ий Радіодиктант національної єдності. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького — серед тих, хто шанує традиції. Уже 9 років поспіль університетська спільнота доєднується до загальноукраїнського флешмобу, і 2022 не став винятком.

— Удев’яте написали Радіодиктант національної єдності разом зі студентами та колегами. Хтось без світла, хтось із-за кордону, може з граматичними  помилками, але з упевненістю в перемозі. Бо це диктант не стільки на грамотність, скільки на єдність, на патріотизм і причетність до нашої великої нації. Такі заходи створюють настрій і формують наш дух. А, як відомо, у війні важливі люди, зброя і переможний дух. І він формується нашими батьками, у наших селах і містах, у нашому домі, про який йшлося у диктанті. Власне, вся Україна є нашим домом. Тому наші воїни так самовіддано її захищають зі зброєю в руках. На жаль, ми записали вже 9 прізвищ полеглих випускників в університетський  список пам’яті. Дякуючи тому, що вони платять так дорого, ми сьогодні можемо писати диктанти, вчитися, працювати і утримувати свої родини. Але пам’ятаймо, що ми  повинні робити все заради перемоги. Вітаю всіх зі святом! Вірмо, що наша нація незламна, сильна, що ворог буде подоланий і перемога буде за нами! — каже ректор ЧНУ Олександр Черевко.

Викладачі і студенти в цей день вбралися у вишиванки або прикрасили себе жовто-блакитною символікою та написали диктант. Хтось зробив це в аудиторіях, хтось вдома, онлайн. Були й ті, хто писали за кордоном. Так зробили викладачі кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Тетяна Бондаренко і Світлана Коваль, Олеся Нестеренко, які стажуються в місті Познань (Польща), студентки ННІ міжнародних відносин, історії та філософії, які проходять семестрове стажування у Ченстохові (Польща), голова студради університету у 2021-2022 роках Дарія Загребельна та багато інших. Вони, як ніхто, відчували у цей день, що їхнє серце б’ється в унісон зі співвітчизниками.

Студентська рада університету писала диктант разом із ректором, проректорами, головою профспілкового комітету.

 

Директори інститутів та декани факультетів долучилися до флешмобу разом із колегами і студентством.

ННІ економіки і права

 

 

ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва

 

 

 

ННІ природничих та аграрних наук

 

 

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії

 

 

ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я

 

 

ННІ інформаційних та освітніх технологій

 

 

Факультет обчислювальної техніки, інтелектуальних та управляючих систем

 

 

Психологічний факультет

 

 

— Радіодиктант згуртовує українців і ще раз доводить, що мова не лише засіб комунікації, а і зброя якою можна протистояти ворогам. Зараз мовна зброя має бути гострою, як ніколи, — говорить заступник директора ННІ української філології та соціальних комунікацій Тетяна Сівцова.

ННІ української філології та соціальних комунікацій

 

 

ННІ іноземних мов

 

— Освітній процес у нашому інституті відбувається різними мовами, ми поглиблюємо набуті знання і прагнемо досконало володіти й англійською, і німецькою, і французькою, і польською, — ділиться своїми думками заступник директора ННІ іноземних мов Людмила Калюжна. — Рідна українська мова вирізняє нас у світі, дарує відчуття єдності з українцями, які мусили втікати за кордон від московської орди, з представниками української діаспори.

Мова — це наша зброя у боротьбі з осатанілим ворогом. Ми сильні, ми розумні, ми грамотні! Вони можуть зруйнувати наш дім, але їм не вдасться зруйнувати нашу віру і нашу любов до рідної землі, до рідної мови,  до рідної культури. Ми переможемо!

 

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького