Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького вже 5 років поспіль входить до 20-ки кращих українських закладів вищої освіти за показниками даних наукометричної бази Scopus.

Цьогоріч на «Освіта.ua» оприлюднено оновлений щорічний рейтинг, за результатами якого ЧНУ посів 18-ту сходинку.

Варто нагадати, що результати засновані за показниками цитованості наукових статей, опублікованих закладами освіти або їх фахівцями.

База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових видань із технічних, медичних і гуманітарних наук. До бази даних також потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій і книжкових видань.

У рейтинговій таблиці українські університети ранжовані за індексом Гірша — кількісним показником, що базується на числі наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Кількість публікацій ЧНУ складає 569, цитувань — 6558; індекс Гірша 2021 року (h = 39) зріс у порівнянні з показниками 2020 року (h = 37) на 2 одиниці.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького