bgb
 
 
 
 
 

На базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулося засідання робочої групи з питань регіонального розвитку та залучення інвестицій Агенції регіонального розвитку Черкаської області.

Захід проходив за участі керівництва університету, обласної влади, керівників громад, представників агенції розвитку та ЧНУ.

На запрошення начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця з робочим візитом відвідали Черкащину декан Києво-Могилянської бізнес-школи Олександр Саврук, а також голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак.

— Попри війну, маємо думати про майбутнє. Розуміти вектор руху та виважено ухвалювати рішення. Поки наші захисники та захисниці відстоюють нашу країну на фронті, маємо забезпечувати тил. Розвиток громад – це стратегічне питання. Слід брати ініціативу і працювати на результат. І це не про пофарбовані стіни, оновлену покрівлю чи комунікації, а зміну якості життя у громаді. Через створення нових умов і можливостей на місцях в освіті чи підприємництві, синергії зусиль бізнесу та громади у спільних проєктах, обміні міжнародним, міжрегіональним досвідом. Видається, що в умовах активної війни думати про майбутнє — не на часі. Однак варто пам’ятати: кожен наш крок, зроблений зараз, матиме результат надалі. І наше завдання — діяти, зазначив Ігор Табурець.

У своїй лекції про те, як освітня система може ефективно працювати на розвиток громади, говорив Олександр Саврук, а також запросив до діалогу усіх присутніх.

Учасники робочої групи обговорювали  стратегування, навчання та залучення можливостей для розвитку як на рівні громад, так і вище.

Про роль бізнесу в розвитку освіти в громадах висловив свою думку ректор Олександр Черевко:

— Завдання бізнесу сьогодні — допомогти громадам навчитися освоювати грантові програми від європейських донорів. Щодо освіти, насамперед маємо думати про технічне оснащення, транспорт, інтернет, харчування, але й, безумовно, підготовку й перепідготовку вчителів. Й зокрема Києво-Могилянська бізнес-школа може суттєво підтримати в освітньому процесі громади, створити передумови для отримання грантів та залучення інвестицій.

Про важливість стратегування зазначив Василь Мойсієнко, перший проректор:

— Найбільше консолідує громаду — це, дійсно, освіта. Найважливіше для нас, адже ми зібралися в університеті, який надає освітні послуги, скоординувати спільні зусилля для того, щоб зберегти й відновити освітній сегмент. Тому це майданчик для подальшого розвитку і реалізації спільних проєктів.

Своє бачення розвитку територій, суспільства через 5 років озвучували очільники Білозірської, Русько-Полянської та інших громад.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького