17 лютого в сесійній залі Звенигородської районної ради в межах дії Договору про співпрацю з Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького викладачі кафедри військової підготовки ЧНУ провели практичне навчання для голів та представників територіальних громад, депутатів районної, міських, сільських та селищних рад, особового складу створеної у Звенигородському районі військової частини А7325.

На занятті йшлося про порядок дій під час ускладнення військово-політичної обстановки для збереження життя та здоров’я людей.

Ректор університету Олександр Черевко наголосив, що мета  просвітницького заходу — зосередити увагу на організації послідовних дій, необхідності чіткого планування в кожній установі чи на підприємстві злагоджених кроків, формування обов’язків відповідальних  за безпеку життєдіяльності осіб.

Він також поінформував, що Черкаський національний ініціював та провів заняття для своїх викладачів, працівників, а також для педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, працівників органів управління освітою області. Видано також низку розпорядчих документів для посилення безпеки працівників і студентів університету та заходи з недопущення дій терористичного характеру.

Викладачі кафедри військової підготовки  ознайомили з основними положеннями Закону України «Про основи національного спротиву», актуалізували алгоритм дій цивільних осіб під час можливих надзвичайних ситуацій.

Зважаючи на важливість першої долікарської допомоги, переглянули вміст аптечки. Окремо зупинилися на лікарських засобах, необхідних для врятування та збереження життя людини в невідкладному стані.

Говорили і про набір необхідних речей так званої «тривожної валізи», здатних збільшити шанси на порятунок на випадок евакуації.

Учасників навчання ознайомили зі зразками сучасної стрілецької зброї, вибухово-мінними пристроями, що використовуються під час бойових дій.

Від імені учасників заходу голова Звенигородської районної ради Сергій Струк подякував за плідну співпрацю, актуальні в умовах сьогодення знання ректорові ЧНУ Олександрові Черевку, завідувачу кафедри військової підготовки ЧНУ, полковникові Володимиру Варенику, старшим викладачам, полковникам Андрію Соломасі та Григорію Очеретянку, начальникові відділення обліку, зберігання озброєння та військової техніки, бійцю-кіборгу, який обороняв Донецький аеропорт, Євгенію Івку.

Джерело: Звенигородська районна рада