Завідувач кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій ЧНУ імені Б. Хмельницького поділився враженнями про SPD-University.

Ким ви працюєте?

Завідувач кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Чому вирішили долучитись саме до курсу SPD-University?

Вважаю, безперервне навчання викладацького складу, особливо технічних спеціальностей, є невіддільною складовою успішної підготовки студентів до входження в професійну діяльність. Курси підвищення кваліфікації міністерського формату не дають необхідних практичних навичок і, що найголовніше, реального контакту з реальними виробничими завданнями та умовами роботи фахівців, яких ми повинні готувати. До курсу долучився, сподіваючись на власному досвіді оцінити реальні виклики розробників, як в перерізі вирішуваних завдань, так і в їх рівні базової підготовки. Вважаю, що набутий досвід дозволить внести необхідні зміни до навчальних планів та наповнення предметів для студентів нашої спеціальності. Розумію, що за цим має виникнути велика робота із втілення змін у життя, проте інакше досягти позитивних змін неможливо.

Чим відрізняється навчання в SPD-University від навчання у вишах?

Безперечно різниця є. Найбільше  це рівень підготовки студентів на початку навчання та їх цілеспрямованість на досягненні мети, чого, на жаль, не вистачає більшості студентам вишів. Проблемна орієнтованість всіх завдань, без виключення, дозволяє підготуватися до роботи на реальних проєктах. У вишах же це не завжди вдається досягти, адже доводиться багато часу приділяти базовим поняттям. Для себе відмітив як безумовну перевагу навчання в SPD-University в порівнянні з іншими, відомими мені курсами  наявність окремих занять по мотивації та організації свого робочого часу і, головне  системи власного мислення на формуванні короткострокових і довгострокових цілей та шляхів їх досягнення. Ймовірно, це один з перших ключових підходів в навчанні, які безперечно буду впроваджувати в підготовку власних студентів.

Як ви, як освітянин, можете оцінити програму та методики SPD-University?

Якщо порівнювати з традиційною методологією навчання, прийнятою в педагогіці  спершу може скластися хибне враження про використані підходи. Проте цей шлях потрібно пройти. Неодноразово вже на власному досвіді пересвідчився  після переосмислення поставлених вимог до виконання завдань приходить розуміння  іншого шляху для розвитку професійних навичок не існує. Щоденна практика, дотримання всіх необхідних відповідностей, застосування останніх запроваджених стандартів і якомога більше переймати досвіду від викладачів. Люди  ймовірно, найбільша цінність. З нами працює багато практиків за різними напрямками, але кожний однаково підходить до викладання з повною самовіддачею і готовністю ділитися власним досвідом, часом навіть до пізньої ночі. Вже лише сам людський фактор вартує того, аби долучитися до навчання в цій команді.

Чи відвідували ви якісь курси на кшталт SPD-University?

Так, був слухачем курсу Data Science від GeekHub у 2018 р.

Чого, на вашу думку, не вистачає традиційному навчанню у вишах?

В першу чергу  вмотивованості студентів, що приходять навчатися на 1 курс. Вкрай важко знайти можливість долучити до викладання реальних фахівців-практиків. Складно реалізувати проєктну діяльність навчальної групи в межах одного окремого курсу дисципліни.

Чи вищі навчальні заклади готують ІТ-спеціалістів, що дійсно потрібні ринку?

Звичайно, наявність кожного з напрямів підготовки студентів у вишах можна аргументувати тією чи іншою необхідністю в професійній діяльності ІТ-компаній, проте наскільки відповідає рівень підготовки студентів до вимог ринку праці  це вже інше питання. Безумовно таких значно менше, ніж хотілося. Студенти з гарним рівнем підготовки, в першу чергу, завдячують тому, що знайшли власний мотив досягти значно більших результатів за період навчання у вишах, ніж того вимагає навчальна програма чи занижений рівень об’єму навчального матеріалу, зумовлений низькою активністю навчальної групи. Саме тому так необхідна тісна співпраця навчальних закладів з ІТ-компаніями, що дозволить викладачам покращувати свої професійні навички задля мотивації студентів та кращої організації навчального процесу в цілому.

Джерело: https://spd-ukraine.com/spd-news/spd-university/department-head-feedback/