Кафедра російської мови, зарубіжної літератури та методики навчання ЧНУ ім. Б. Хмельницького оголошує про завершення Регіонального літературного онлайн-конкурсу знавців зарубіжної літератури «Літературний Всесвіт» для учнів 9-11 класів.

Подія тривала з 15 березня по 20 березня 2021 року.

Головна мета заходу — підвищення мотивації до вивчення і зацікавлення учнів творами зарубіжної літератури. Про зацікавленість конкурсом свідчить чисельність зареєстрованих учасників — 117 осіб, які представляли місто Черкаси й різні райони Черкащини (Драбівський, Золотоніський, Звенигородський, Жашківський, Уманський, Черкаський, Чорнобаївський) та декілька областей України (Київську, Одеську, Рівненську, Чернівецьку, Сумську).

Завдання конкурсу були розміщені на платформі «На урок». Аналіз конкурсних робіт продемонстрував достатньо високу підготовку учнів із зарубіжної літератури. Завдання першого рівня охоплювали творчість і персоналії авторів всіх літературних епох: від Античності до Сучасності (відповідно до навчальних програм із зарубіжної літератури 5-9 класів та 10-11 класів). Деякі питання були присвячені творам для позакласного (додаткового) читання, однак більшість учнів дали правильні відповіді на них. Це свідчить про начитаність та незгасаючий інтерес сучасної молоді до літератури.

У завданнях другого рівня більшість конкурсантів правильно знайшли відповідності між автором і героєм одного з його творів (66%), епіграфом і автором, який обрав цей епіграф для свого твору (75%), між визначенням і назвою жанру твору (69%). Однак гірше впоралися із завданнями, пов’язаними з теоретичними питаннями та літературним аналізом твору, зокрема виявилося важко правильно визначити художні засоби в запропонованій поезії (правильних відповідей — 40%) та назвати героя, від імені якого висвітлюються події в пропонованому уривку твору (правильних відповідей — 36%).

За кількістю набраних балів журі визначило переможців:

СЕРЕД ОДИНАДЦЯТИХ КЛАСІВ:

І місце – МУСІЄНКО Анастасія Миколаївна, Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 Черкаської міської ради Черкаської області, вчитель – МІЗІНА Т. А.

ІІ місце – ГАРАСЮТА Альона Олексіївна, Коврайський НВК імені Г.С. Сковороди, Золоніський район, Черкаська область, вчитель – МАЛИМОН Л. М.

ІІІ місце – АЛЕКСЕЙЧИК Іванна Юріївна, Сарненський ліцей № 1 імені Т. Г. Шевченка Сарненської міської ради Сарненського району Рівненської області, вчитель – СТОРОЖЕНКО Т. А.

СЕРЕД ДЕСЯТИХ КЛАСІВ:

І місце – ЦАРУК Катерина Сергіївна, Маньківський навчально-виховний комплекс «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – гімназія» Маньківської селищної ради Черкаської області, вчитель – ШЕПЕЛЯК Я. В.

ІІ місце – ГОРОШКО Владислав Андрійович, Коврайський НВК імені Г.С. Сковороди, Золоніський район, Черкаська область, вчитель – МАЛИМОН Л. М.

ІІІ місце – ДОВГОПОЛА Анна Олегівна, комунальний заклад Березівської сільської ради «Слоутський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад «Волошка» Глухівського району Сумської області, вчитель – ЛИХОШАПКА О. П.

СЕРЕД ДЕВ’ЯТИХ КЛАСІВ:

І місце – САБАДАШ Альона Олександрівна, Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 20 Черкаської міської ради Черкаської області, вчитель – МІХ Г. Ю.

ІІ місце:

• СЕЛЕЗЕНЬ Євгеній Сергійович, Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6, вчитель – БОЙКО М. В.
  • РОЖОК Катерина Русланівна, Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6, вчитель – БОЙКО М. В.

ІІІ місце:

• ВАКУЛЕНКО Артем Тарасович, Драбівський навчально-виховний комплекс «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені С.В. Васильченка – гімназія» Драбівської селищної ради Черкаської області, вчитель – БОЖЕНКО Л. Г.;
  • ЛЕГОША Олексій Миколайович, Драбівський навчально-виховний комплекс «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені С.В. Васильченка – гімназія» Драбівської селищної ради Черкаської області, вчитель – БОЖЕНКО Л. Г.;
  • ЧОРНЕНЬКА Єлизавета Олександрівна, Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6, вчитель – БОЙКО М. В.

Всі учасники конкурсу отримають сертифікати, а переможці — дипломи і грамоти.

Дякуємо всім за участь і вітаємо переможців!

З повагою журі конкурсу