26-31 березня в Черкасах проходила ХХХІХ Всеукраїнська учнівська олімпіада з біології. Її організаторами стали Міністерство освіти і науки України, Управління освіти і науки Черкаської ОДА, Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради та Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.

Понад півтори сотні учнів 8-11 класів із усіх областей України виборювали титул найкращого знавця біології. До складу журі було запрошено 10 викладачів навчально-наукового інституту природничих наук університету.

На базі Черкаського національного проходив практичний тур, який традиційно вважають одним із найцікавіших і найважчих етапів олімпіади. Учням потрібно було виконати завдання щодо препарування тварин, визначення ферментів, виділення пігментів, опису екологічних особливостей тварин і рослин, визначення бактерій тощо.

Оргкомітет та журі олімпіади відзначили високий рівень організації і проведення практичного туру олімпіади.

Приємно відзначити, що цьогоріч троє черкаських учнів стали призерами олімпіади. Це: Юліана Соколенко, учениця 11 класу Черкаської ЗОШ № 19 (2 місце); Валерія Гончаренко, учениця 10 класу Черкаської ЗОШ № 32 (2 місце); Тетяна Савчак, учениця Черкаської ЗОШ № 31 (ІІІ місце). У підготовці учнів до олімпіади брали участь викладачі навчально-наукового інституту природничих наук ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ ТУТ!

Навчально-науковий інститут природничих наук

Фото: Аліна Піскова, 1-Ж; Крістіна Орел, Степан Вінярський