До четвертих роковин повномасштабного вторгнення рф в Україну в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася серія пам’ятних заходів, присвячених подвигу захисників та стійкості українського народу.
Черкаський національний 24 лютого 2026 року разом із усією країною згадує події, що змінили історію.
Ранок в університеті розпочався о 9:00 із загальнонаціональної хвилини мовчання. У кожному навчально-науковому підрозділі, біля меморіальних стел та місць пам’яті загиблим студентам і випускникам, пройшли мітинги-реквієми.
http://cdu.edu.ua/news/u-chnu-vshanuvaly-pamiat-heroiv-ta-prezentuvaly-mizhnarodnu-vystavku-ukraina-viina-v-yevropi.html#sigProId3851afa5e1
Дирекції, деканати та студентські ради організували заходи так, щоб кожен член університетської родини міг віддати шану тим, хто поклав життя за нашу свободу.
А ректорат та начальники підрозділів університету взяли участь у мітингу до четвертих роковин вторгнення росії в Україну та Національного дня молитви. Спільно з громадою міста на Соборній площі помолилися за наших захисників.
http://cdu.edu.ua/news/u-chnu-vshanuvaly-pamiat-heroiv-ta-prezentuvaly-mizhnarodnu-vystavku-ukraina-viina-v-yevropi.html#sigProId6fa77ab0a6
Епіцентром пам’ятних заходів в університеті став НК №1. Тут, біля інсталяції «Україна. Війна в Європі», зібралися члени ректорату та представники студентської ради, викладачі та працівники університету.
Виставка, створена Українським інститутом національної пам'яті (УІНП) на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики, є потужним інформаційним фронтом. Раніше цю експозицію бачили жителі Берліна, Бамберга та інших європейських міст. Сьогодні ж вона нагадує академічній спільноті Черкас про страшні руйнування Маріуполя та Бучі, про героїчний опір та про те, що ця війна — це битва за спільні європейські цінності.
Після хвилини мовчання до присутніх звернувся виконувач обов'язків ректора ЧНУ Олександр Черевко:
— Чотири роки тому ми прокинулися в іншій реальності, але ми не зламалися. Ця виставка — не просто хронологія подій від 24 лютого 2022 року. Це свідчення нашої незламності та жорстокості агресора, яке бачив увесь світ. Сьогодні ми не лише згадуємо втрати, а й підтверджуємо свою готовність боротися далі — на освітньому, волонтерському та бойовому фронтах. Університет пам’ятає кожного свого героя, і ми зробимо все, щоб їхня жертва не була марною.
Довідково: Про проєкт «Україна. Війна в Європі». Експозиція містить унікальні фотодокументи, історії свідків та детальний аналіз причин російської агресії. Головна мета проєкту — показати, що українська боротьба є щитом для всієї Європи. Для студентів ЧНУ виставка стала не лише уроком історії, а й закликом до активної громадянської позиції.
Ми стоїмо. Ми пам'ятаємо. Ми переможемо.
http://cdu.edu.ua/news/u-chnu-vshanuvaly-pamiat-heroiv-ta-prezentuvaly-mizhnarodnu-vystavku-ukraina-viina-v-yevropi.html#sigProId40b5c3266c
Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Хмельницького

