На базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького розпочали роботу курси з підвищення кваліфікації начальників управлінь агропромислового розвитку РДА Черкаської області.

Такі курси проводяться в університеті вже вдруге за ініціативи начальника управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігоря Колодки.

Прослухати лекції щодо ефективності функціонування та перспектив розвитку підприємств АПК приїхали представники всіх районів Черкащини.

Лекторами курсів стали ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко, викладачі університету: директор ННІ природничих та аграрних наук, кандидат біологічних наук, доцент Максим Гаврилюк,  кандидат юридичних наук, доцент Сергій Тараненко; завідувач кафедри екології та агробіології, кандидат біологічних наук, доцент Олександр Спрягайло; директор Науково-дослідного інституту селянства, академік УІА, доктор історичних наук, професор Анатолій Морозов; кандидат біологічних наук, доцент Сергій Дерій; виконувач обов’язків завідувача кафедри економіки підприємства, обліку і аудиту, доктор економічних наук, професор Олександр Яценко.

Начальники районних управлінь агропромислового розвитку прослухали лекції на теми: «Макроекономічні підсумки і перспективи розвитку аграрного сектору», «Сільськогосподарський кооперативний дух: минуле і сьогодення», «Генномодифіковані організми у сільському господарстві» тощо. У програмі також екскурсії на провідні підприємства Черкас, круглий стіл за участі начальника управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігоря Колодки.

— Очевидно, що українська економіка розвиватиметься не в останню чергу завдяки сільгоспвиробництву, — наголосив, вітаючи учасників курсів, ректор університету Олександр Черевко. — Черкаська область — аграрна і цей напрям має перспективи. Аграрії активно шукають шляхи подолання викликів, які ставить перед ними сьогодення. А науковці нашого університету якраз допоможуть у цьому.

Ректор розповів присутнім про те, що в новому навчальному році Черкаський національний готуватиме фахівців за спеціальністю «Агрономія». Він сподівається на співпрацю з тими, хто на районному й обласному рівнях опікується галуззю.

Ігор Колодка нагадав, що Черкаська область була минулого року флагманом в агровиробництві. Водночас він акцентував увагу присутніх на проблемних питаннях сільськогосподарської галузі. Вони полягають у тому, що Черкащина не має достатньо потужностей у сфері переробки сільгосппродукції. Потрібно також активізувати кооперативний рух.

— Спільно ми хочемо зрозуміти, що можемо зробити для аграріїв області, чим можемо їм допомогти, — підсумував він.

— Очікую від курсів багато, — каже Алла Бука, начальник управління агропромислового розвитку Чорнобаївської райдержадміністрації. — хотілося б дізнатися про останні законодавчі новини. Якою цьогоріч буде фінансова підтримка для сільгоспвиробників. Як розвивати тваринництво на Черкащині. Як активізувати кооперативний рух. На ці та інші питання збираємося отримати відповіді.

Курси з підвищення кваліфікації начальників управлінь агропромислового розвитку РДА Черкаської області триватимуть із 5 по 8 лютого. Після їх  завершення слухачі отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

 

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького