У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького діють освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Звернувшись до них, вступники з тимчасово окупованих територій можуть вступати без ЗНО до університету.

«Вступникам потрібно лише обрати спеціальність і заклад освіти, куди б вони хотіли вступати, та звернутись до освітнього центру в обраному закладі до 23 жовтня 2020 року. Про візит до освітнього центру можна домовитись заздалегідь, контакти центрів розміщені на сайті Міністерства освіти і науки», інформують на сайті Міністерства освіти і науки України.

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького абітурієнтів консультуватимуть за телефоном: (063) 80 32 971.У 2020 році мешканці тимчасово окупованих територій можуть вступати за спрощеною процедурою до понад 100 університетів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству внутрішніх справ та Міністерству культури та інформаційної політики.

Вступники, які бажають взяти участь у конкурсі на бюджетні місця, мають подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах:

вступники з Криму — не пізніше 20 серпня;

вступники з Донбасу — не пізніше 22 серпня.

Ті, які не встигнуть цього зробити у серпні, до 23 жовтня можуть подавати заяви для вступу на контракт.

Для вступу жителям тимчасово окупованих територій не обов’язково мати український паспорт, достатньо мати свідоцтво про народження. А вступники, які не мають українського документа про освіту, можуть отримати його через освітній центр, який направить їх у школу при освітньому центрі для складання двох іспитів державної підсумкової атестації з української мови та історії України. Також їм потрібно буде скласти один вступний іспит, який встановлює заклад вищої освіти.

У робочі дні (пн — чт з 9:00 до 18:00, пт з 9:00 до 17:00) працює гаряча лінія для вступників із тимчасово окупованих територій (0-800-504-425).

Нагадаємо, у 2020 році мешканці непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованих територій Криму можуть без ЗНО вступати в будь-який з уповноважених закладів освіти, де працюватимуть освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Презентацію про їх роботу можна переглянути за посиланням.

 

 

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького