Колектив Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького сумує у зв’язку зі смертю почесного професора університету Миколи Васильовича Макаренка.

Практично все життя Миколи Васильовича пов’язане з Черкаським національним університетом.

Народився він 6 лютого 1937 в с. Охіньки, Прилуцького р-ну, Чернігівської області в селянській сім’ї.

У 1959 році вступив і в 1963 році з відзнакою закінчив повний курс Черкаського державного педагогічного інституту ім. 300-річчя возз’єднання України з Росією (факультет фізичного виховання і спорту) за спеціальністю фізичне виховання.

З 1963 по 1966 роки навчання в аспірантурі своєї alma mater та Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця АН УРСР. У 1966 році став кандидатом біологічних наук (фізіологія людини і тварин), у 1988 — доктором біологічних наук.

Із 1966 по 2011 роки працював на різних посадах Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця. З 1995 по 2016 роки був професором кафедри анатомії та фізіології людини і тварин (фізичної реабілітації) Черкаського національного університету.

Засновник шкіл психофізіології професійного відбору в аерокосмічній галузі, військовій сфері СРСР та України, вікової психофізіології. Академік Аерокосмічної Академії, заслужений діяч науки і техніки України, почесний професор Черкаського національного університету.

Консультант докторських дисертацій професорів ЧНУ ім. Б. Хмельницького  В. Лизогуба, С. Коваленка, керівник кандидатських дисертацій професора ЧНУ Д. Харченка, доцентів ЧНУ Л. Юхименко, С. Хоменка, Ю. Петренка, О. Меньших, В. Пустовалова, О. Безкопильного, Н. Черненко, випускників аспірантури ЧНУ О. Давидової (США), О. Кравченко (Ізраїль).

Керівник наукових конференцій із професійного відбору та вікової фізіології, проведених у ЧНУ з 1991 по 2018 роки.

Підготував 6 докторів та 32 кандидатів наук.

Микола Васильович пішов із життя 19 лютого 2019 року. Світлу пам’ять про нього збережуть студенти, колеги, друзі й рідні. А його спадщина й надалі служитиме науці.

Висловлюємо співчуття рідним, друзям, учням і всім, хто знав Миколу Васильовича та з ним працював. Нехай земля йому буде пухом!

Ректорат, вчена рада, ННІ природничих наук, профком Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького