Черкаські студенти 5 травня взяли участь в регіональному етапі дебатного турніру із політичних реформ. Турнір проводиться в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що реалізовується в 30-ти містах.

Основним організатором заходу, за підтримки Інституту «Республіка», був Сергій Ганницький від Черкаського дебатного клубу. Співорганізаторами були координаторки ГО «Інституту Республіка» в Черкасах Марина Гурянова та Світлана Грушка. Вступне слово сказала Олександра Скиба — заступник голови ГО «Інститут Республіка», яка приїхала на захід з Києва.

Участь у дебатному турнірі взяли студенти 1-3 курсів черкаських навчальних закладів: Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Східноєвропейського університету, Черкаського державного технологічного університету, Бізнес-коледжу, Інституту банківської справи та Політехнічного технікуму. Від кожного закладу було дві команди, які складались із двох осіб. Шляхом жеребкування, студенти розділилися на два уряди та два опозиційні блоки.

Тема дебатів «Ця палата має забезпечити відкриті списки на виборах». Усім учасникам дали 15 хвилин на підготовку та 5 хвилин для виступу. Проректор Східноєвропейського університету Віктор Миколенко зазначив, що ініціативу таких турнірів, викладачі вузів завжди підтримували, навіть за часів політичного різноголосся.

Як говорить Олександра Скиба, такий турнір проводиться в Черкасах уже вдруге:

— Дуже приємно, що такі турніри підтримуються викладачами вузів, активістами та молоддю, які вболівають за учасників. Я люблю дебати, адже беру участь у них ще із восьмого класу. Вони сформували мене спочатку як громадську активістку, а наразі, як представника Всеукраїнської організації».

За результатами турніру командою-переможцем стала команда Черкаського національного, у складі якої студенти навчально-наукового інституту історії і філософії Дмитро Золоторенко та Руслан Травкін. Хлопці матимуть можливість узяти участь у Національному дебатному турнірі, який відбудеться 11 травня в Києві.

Олександра Скиба впевнена дебати допоможуть учасникам стати справжніми професіоналами та майбутніми лідерами, що виведуть країну на новий рівень.

Студенти ЧНУ стали переможці турніру дебатів

Як говорить Олександра Скиба, такий турнір проводиться в Черкасах уже вдруге:

Джерело: «Cherkassy.today»