До Дня української писемності студенти-другокурсники спеціальностей «Філологія» та «Середня освіта» відвідали Черкаську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. Тараса Шевченка. Організатор  викладач кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики, кандидат філологічних наук, доцент Галина Ярмоленко.

Основною метою екскурсії було збагачення знаннями студентів про етапи розвитку української книги.

– Нашим завданням було ознайомлення майбутніх філологів та вчителів із раритетними книгами, які написані ще староукраїнською мовою, – пояснила Галина Ярмоленко.

Загалом студенти були поінформовані про цікаві факти з історії створення бібліотеки. Також вони відвідали книгосховище, довжина якого сягає до 1000 м, та «доторкнулися» до найдавніших книг історії українського народу: «Пересопницького Євангелія», «Київського Псалтиря» тощо.

– Шлях розвитку нашої бібліотеки надзвичайно цікавий. Усе починалося з маленької кімнатки з 40 книгами, що згодом переросло в найбільшу та найпотужнішу установу в Черкаському регіоні. Нині тут знаходиться книгосховище, у якому зібрано понад пів мільйона примірників та журналів з різних галузей знань, – зазначила екскурсовод Надія Володимирівна.

Також працівники бібліотеки розповіли про різноманітні організації, які діють у межах бібліотеки на безкоштовній основі. Одна з них – під назвою «Window on America». Завдяки їй кожен охочий може підтягнути свій рівень англійської мови за допомогою цікавих, новітніх методів, а також поспілкуватися з носієм мови.

Екскурсія дала можливість багатьом студентам зрозуміти важкий шлях української книги, збагнути її цінність та використовувати всі можливості для вдосконалення.

– На мою думку, екскурсія була надзвичайно пізнавальною. Кількість книг вражає. Одразу помітно відповідальне ставлення працівників бібліотеки. Цікавим для мене виявилась інформація про організацію «Window on America». Найближчим часом планую відвідати її для того, аби покращити свій рівень англійської мови, – поділилася враженнями студентка 2-А курсу Вікторія Черкашина.

 Уляна Цап, студентка-філолог IV курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій

Фото: Альона Гончар, студентка-видавець І курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій