Три справи про реабілітацію осіб, репресованих тоталітарною радянською владою, було розглянуто під час засідання комісії з реабілітації при Черкаській обласній державній адміністрації нещодавно.

Серед членів комісії — історики, представники влади, громадські діячі, правоохоронці, юристи, правозахисники.

Очолював комісію доктор історичних наук, завідувач кафедри історії України Черкаського національного університету Віталій Масненко, його заступник — перший заступник голови облради Роман Сущенко.

Реабілітованими особами визнано жителя с. Лащова Тальнівського району Назара (Назарія) Данилюка й уродженку с. Василиці (тепер у складі Черкас), оунівку Ольгу Чемерис. Також особою, потерпілою від репресій, визнано дочку репресованого Івана Гуманюка Віру Доброштан, яка народилася на засланні.

— Подаємо відповідні обґрунтовані пропозиції до Національної комісії з реабілітації. Дякую членам комісії Роману Сущенку, Олександру Шабатіну, Андрію Більді, Ірині Стадник, Олені Погорілій, Ларисі Харченко, Юлії Неділі та співробітниці управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА Наталії Осипенко за плідну роботу, — зазначив Віталій Масненко.

Прочерк