Щороку ННІ історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проводить інтелектуальні змагання «Юні історики Черкащини».

Конкурс, який тривав із 20 грудня 2017 року по 18 лютого 2018 року, організатори присвятили 80-річчю від дня народження видатного українського політика, нашого земляка В’ячеслава Максимовича Чорновола.

До участі долучилися 289 осіб: учні професійних ліцеїв, гімназій, загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл (3, 5–11 класи) Черкаської області (детальна інформація щодо переможців і призерів розміщена на сайті ННІ історії і філософії).

Оцінювало учнівські презентації журі у складі доктора історичних наук, професора Анатолія Морозова, доктора історичних наук, професора Наталії Земзюліної, кандидата історичних наук, доцента Олени Сухушиної, кандидата історичних наук, доцента  Світлани Гальченко, кандидата історичних наук, доцента Валерії Мотуз.

Переможцями та призерами І обласного конкурсу учнівських презентацій з історії «Юні історики Черкащини» стали 111 осіб (І місце — 22 особи, ІІ — 52 та ІІІ — 37 осіб). Це учні Іркліївського професійного аграрного ліцею, Черкаського вищого професійного училища будівельних технологій, Уманського професійного аграрного ліцею, спеціалізованих і загальноосвітніх шкіл Городищенської, Драбівської, Жашківської, Золотоніської, Звенигородської, Кам’янської, Катеринопільської, Корсунь-Шевченківської, Лисянської, Маньківської, Смілянської, Тальнівської, Христинівської, Черкаської, Чигиринської, Чорнобаївської, Шполянської районних рад.

Переможців нагородили дипломами. Символічним дарунком для них стало привітання відомого історика сучасності Кирила Галушка — кандидата історичних наук, члена Громадської ради при Президентові України з питань національної єдності, автора багатьох відомих історичних книг та співзасновника сайту «Lікбез. Історичний фронт», голови Всеукраїнського наукового гуманітарного товариства, блогера. До Черкас Кирило Галушко привіз свої нові книги. Їх історик вручив особисто переможцям конкурсу.

Організатори конкурсу висловлюють подяку керівництву управління освіти і науки Черкаської області, начальникам відділів освіти районних державних адміністрацій, директорам професійних ліцеїв і шкіл за допомогу в організації конкурсу, а також викладачам, вчителям та учням за активну участь у патріотично-виховному заході обласного рівня.

ННІ історії і філософії