У межах ХХV (ювілейної) міської виставки педагогічних технологій «Зернини досвіду» 28 березня 2018 р. відбувся семінар для вчителів зарубіжної літератури «Сучасна література і літературна освіта: орієнтири, напрями, інноваційна методика», у якому взяли участь науковці ННІ іноземних мов Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Черкаського державного технологічного університету.

У доповіді доктора філології, професора Ігоря Лімборського (випускника ЧНУ, а зараз завідувача кафедри прикладної лінгвістики Черкаського державного технологічного університету) «Філософія постсучасної літературної освіти» висвітлювалися проблеми культурологічних зв’язків сучасної літератури у контексті загальних історичних процесів початку ХХІ століття. Науковець зосередився на аналізі нинішніх шкільних програм із зарубіжної літератури, їх історичних, культурних орієнтирах. Прозвучала критична оцінка щодо інтегрованого курсу зарубіжної та української літератури.

Доповідь кандидата філософських наук, доцента ЧНУ ім. Б. Хмельницького Павла Кретова «Сучасні парадигмальні моделі взаємодії філософії та літератури» була присвячена питанням філософського контексту сучасної літературної освіти.

Зокрема, доповідач зупинився на проблемі філософської і літературної антропології: напрямі, що сьогодні інтенсивно формується у сучасній гуманітаристиці. Результатом такого формування є трансформація традиційних понять і факторів культурного процесу (тексту, образу, наративу, структури). У доповіді проаналізовано сучасні стратегії і основні інтерпретаційні тенденції зазначених понять.

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри практики англійської мови Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Юлія Шуба запропонувала розгляд особливостей роману «Мандрівний замок Хаула» Діани Вінн Джонс. Цікаво у доповіді прозвучали паралелі твору з європейським фольклорно-літературним контекстом, оригінальні інтерпретації фольклорних образів у творчості Діани Вінн Джонс.

Схвальні відгуки від учителів отримав модератор семінару Олександр Киченко, доктор філологічних наук, професор кафедри російської мови, зарубіжної літератури та методики навчання Черкаського національного.

Наступний захід для учителів зарубіжної літератури кафедра російської мови, зарубіжної літератури та методики навчання Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького планує провести у формі творчої майстерні «Я вчитель зарубіжної літератури – і тим цікавий!».

Кафедра російської мови, зарубіжної літератури та методики навчання