У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького продовжуються творчі конкурси для вступу на окремі спеціальності.

Вступники проходили випробування на спеціальність «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

Цей творчий конкурс із живопису передбачає виявлення здібностей вступників щодо роботи з кольором за умов реалістичного зображення певного середовища та об’єктів, що його наповнюють, живописними засобами; знання закономірностей колориту та прийомів зображення різних кольорових матеріалів, фактур, площин, поверхонь, простору, вміння будувати задані форми та їхні пропорційні відношення, володіння художніми техніками, способами виконання рисунка та живопису.

Абітурієнти мали за шість годин виконати з натури натюрморт у визначеній колірній гамі. За вимогами до живопису, майбутні художники повинні розмістити зображення постановки на заданому форматі аркуша паперу або полотні; правильно побудувати предмети постановки та їхні пропорційні співвідношення; створити якісний підготовчий рисунок; володіти прийомами живопису і технікою виконання.

Серед тих, хто планує вступати до ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва — як досвідчені художники, які до цього отримували освіту у студіях, брали участь у конкурсах абощо, так і ті, хто до омріяного вступу малював лише вдома «для душі».

Кандидатка педагогічних наук, доцентка Лілія Полудень наголосила на тому, що рівень художніх навичок сучасних вступників щороку покращується, мовляв, відчувається «професійний» підхід до роботи.

Детальніше про результати творчих конкурсів читайте у рубриці «Вступ 2021».

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького