Засідання Генеральної асамблеї Спортивної студентської спілки України, у якій взяв участь директор ННІ фізичної культури, спорту та здоров'я Черкаського національного університету іменні Богдана Хмельницького Леонід Нечипоренко, відбулася на початку березня в Києві.

На заході підбили підсумки роботи всеукраїнської громадської організації за минулий рік.

Минулоріч ВГО «Спортивна студентська спілка України» разом із Комітетом фізичного виховання та спорту МОН України провели 207 всеукраїнських масових та спортивних заходів і залучили до рухової активності 115 тисяч студентів. Також було започатковано нові спортивні та спортивно-масові заходи: зимову Універсіаду та кіберспортивні змагання, одне з яких відбулося на базі Черкаського національного. Наразі йде посилена підготовка до проведення в Україні чемпіонату світу серед студентів з воднолижного спорту та вейкбордингу, який відбудеться у місті Дніпро з 20 по 29 вересня.

Загалом, Спілка здійснювала діяльність у двох стратегічних напрямах — розвиток спорту та фізичного виховання серед студентів. Найбільшу увагу було приділено саме спортивно-масовим заходам.

— Традиційно ми проводимо та організовуємо Всеукраїнські заходи, такі, як «Міжнародний день студентського спорту» та «Студентська миля». У 2019-му році вже втретє Україна відзначила Міжнародний день студентського спорту. Цей спортивно-масовий захід заснований ЮНЕСКО у 2015-му році. Він проводиться двадцятого вересня у різних країнах світу. До святкування було залучено двісті шістдесят закладів вищої освіти та близько п’ятидесяти тисяч студентів брали участь в активностях, — розповів очільник Спортивної студентської спілки України Євгеній Імас.

Загалом у 2019-му році українські студенти із 52-ох закладів вищої освіти брали учать у чемпіонатах Європи з 20-ти видів спорту та вибороли 51 медаль — 18 золотих, 11 срібних, 22 бронзових. І в загальному заліку 2019-го року Україна посідає перше місце серед всіх країн Європи.

— Підсумовуючи діяльність Спілки у 2019-му році, хочу зазначити що результативність нашої роботи полягає не лише у кількості проведених заходів, а також і в кількості студентів, залучених до рухової активності та спорту. Особливо яскраво це видно у порівнянні з попереднім роком. Якщо у 2018-му році було проведено 55 всеукраїнських заходів та змагань, то у 2019-му їх кількість перевищила цифру 200, — додав Євгеній Імас.

Разом із тим, 2020 рік обіцяє бути не менш насиченим. Згідно з планом, буде проведено понад 150 змагань. Серед них: традиційні вже Зимова та Літня Універсіади, чемпіонати України з різних видів спорту.  Також у цьому році заплановано 7 всеукраїнських легкоатлетичних забігів у 6 містах України — Києві, Дніпрі, Львові, Запоріжжі, Одесі, Харкові. За словами представника співорганізаторів заходу Івана Третякова (ГО «Бігова Україна»), змагання будуть нагадувати легкоатлетичну лігу.

Не менш важливою стане участь студентських збірних у V Європейських університетських іграх. До програми ігор включено 19 видів спорту. Також значимою подією в цьому році стане проведення в Україні чемпіонату світу серед студентів з воднолижного спорту та вейкбордингу у Дніпрі.

Пресслужба СССУ