Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького адекватно реагує на виклики, які принесла епідемія коронавірусу. Освітній процес в університеті триває в позааудиторному режимі. Науково-педагогічних працівників та студентів переведено на виконання наукової, методичної та організаційної роботи у дистанційному режимі.

Ректор університету Олександр Черевко розповів про основні заходи, яких вживають задля безпеки працівників і студентів.

— Ми не обмежилися введенням карантину. Було проведено дезінфекцію гуртожитків та навчальних приміщень. Обмежено доступ сторонніх. Закуплено маски та прилади для вимірювання температури.

Через сайт та в телефонному режимі проводиться роз’яснювальна робота. Проведено інструктаж для адміністративного персоналу гуртожитків, корпусів.

Студенти, які на час карантину залишилися в гуртожитках, активно долучилися до протиепідемічних заходів.

При появі ознак застуди мешканці гуртожитків зможуть перебувати в підготовлених ізоляторах, не наражаючи на небезпеку оточуючих.

Графік роботи університету оптимізовано — працівників переведено на дистанційну форму роботи. Для тих, хто мусить перебувати на робочому місці, перенесено початок та закінчення робочого дня, введено гнучкий графік, аби люди не пересувалися містом у години пік.

Дезінфікуючі засоби встановлено перед вхідними дверима до приміщень, і всі відвідувачі дезінфікують руки. Вимірюється температура співробітників.

Тримаємо на контролі ситуацію зі студентами, які нині стажуються в Університеті імені Яна Длугоша (Польща, Ченстохова). На цей час студенти прийняли рішення перебувати за місцем стажування і не виїжджати в Україну.

Подбали й про пенсіонерів. За ініціативи ректорату профспілковий комітет, Рада ветеранів та студентська рада моніторять ситуацію та надаватимуть допомогу тим, хто її потребує — закуповуватимуть продукти, ліки тощо.

Не слід забувати, що здоров’я кожного в його руках, необхідно берегти себе та оточуючих.

Переконаний, що прості і зрозумілі заходи забезпечать фізичне та моральне здоров’я нам усім!

 

Нагадаємо, 13 березня 2020 року ректор Черкаського національного університету видав наказ № 62 «Про проведення протиепідемічних заходів».

У своїй діяльності університет також керується наказом МОН України № 406 від 16.03.2020 «Про організаційні заходи для запобігання поширення коронавірусу COVID-19».  

 

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького