У журналі «Вірусні хвороби» (VirusDisease) опублікована стаття індійських учених «In-vitro and in-silico evaluation of the anti-chikungunya potential of Psidium guajava leaf extract and their synthesized silver nanoparticles», де процитовано праці науковців Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Індійські науковці описують застосування нових наночастинок срібла, які демонструють високу антивірусну активність проти певних вірусних інфекцій. Серед процитованих досліджень — дві статті доцентки кафедри хімії та наноматеріалознавства Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Валентини Литвин зі співавторами. Її статті були нещодавно оприлюднені в журналах видавництва Elsevier: Colloid Interface Sci Commun. 2019;29:47–54 (DOI: 10.1016/j.colcom.2019.02.001) та Acta Chim Slov. 2019;66:427–34. https://doi.org/10.17344/acsi.2019.4890.

Слід відзначити, що останні роботи Валентини Литвин активно цитуються зарубіжними вченими. Статті 2013-2015 років цитуються в наукометричній базі «Scopus» 50-30 разів, а динаміка останніх років теж дає гарну перспективу поширення досягнень доцентки ЧНУ і нараховує по 16-17 цитат.

З початку 2020 року Валентина Литвин керує молодіжним проєктом, який фінансується Міністерством освіти і науки України, а також активно публікує статті в журналах системи «Scopus». Індекс Гірша у Валентини Литвин h=5, однак є гарна перспектива його швидкого зростання, що підвищує науковий рейтинг навчально-науковий інститут природничих та аграрних наук і Черкаський національний.

Довідково: Журнал «Вірусні хвороби» (VirusDisease) — унікальний журнал в азійському регіоні. Забезпечує загальну платформу вірусологів, що працюють над вірусами, що вражають тварин, людей, риб і рослини.

ННІ природничих та аграрних наук