Директор наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича у програмі «У фокусі подій» на ТРК «Ільдана» розповів про людину, яка належить до численної когорти знаменитих випускників Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького якою пишається Черкащина — Валерія Шпака.

Доктор філології, професор, академік Академії наук суспільного прогресу України, академік Нью-йоркської академії, заслужений працівник освіти України, фундатор і декан лінгвістичного факультету Черкаського державного технологічного університету.

Детальніше розмову дивіться у відео на ТРК «Ільдана»:

7 листопада у відділі документів з гуманітарних та природничих наук Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка відбулася зустріч-спогад «Летіла мрій його жар-птиця…» з нагоди 80-річчя від дня народження Валерія Шпака – академіка, професора, доктора філологічних наук, фундатора лінгвістичного факультету Черкаського державного технологічного університету, творчої особистості, талановитого поета.

Гостем заходу став справжній літописець нашого краю, кандидат історичних наук, Почесний краєзнавець України, доцент, директор наукової бібліотеки ім. Михайла Максимовича Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, близький друг Валерія Кириловича – Григорій Голиш. Він своєю презентацією занурив присутніх у ключові віхи життєвого шляху, переплітаючи свою розповідь із віршованими рядками поета, а на завершення процитував поетичні рядки, які звучали як життєве кредо науковця:

Хто ні раз не літав,
Той ніколи не падав,
Хто нікуди не йшов,
Той нікого не стрів.
Хто не вірив –
Не знав той і зради,
Просто кволо по світу брів.

Доповнили зустріч студенти літературної студії «Поетична вітальня Ганни Клименко-Синьоок», декламуючи поезії Валерія Шпака не лише українською, а й англійською мовами. Захід був цікавим та пізнавальним.

Джерело: Черкаська ОУНБ імені Тараса Шевченка