bgb

16 травня, традиційно у День вишиванки, в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася VIII Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Туризм і гостинність: стан, проблеми, перспективи».

У ній взяли участь учені з Великої Британії, Чехії, Німеччини, Польщі, Румунії та Молдови. Українська наукова спільнота була представлена на конференції Львівським національним університетом імені Івана Франка, Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка, Центральноукраїнським національним технічним університетом (м. Кропивницький), Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Полтавським університетом економіки й торгівлі, Київським національним університетом культури і мистецтв, Київським національним торговельно-економічним університетом тощо. Конференція для кафедри є традиційною формою обговорення актуальних питань розвитку туризму та готельно-ресторанної галузі.

З вітальним словом виступили професорка, завідувачка кафедри туризму і готельно-ресторанної справи Станіслава Пасєка, яка привітала учасників конференції, проректор з наукової та інноваційної роботи Олександр Спрягайло, директор ННІ економіки й права Микола Руденко, професорка Марта Мальська, професорка Марина Семикіна. Всі вони підкреслили важливість і актуальність проблем сфери гостинності в Україні під час воєнного стану, потужні туристичні ресурси України та Черкащини, які сприяють розвитку та популяризації туризму в регіоні.

У роботі пленарного засідання конференції взяли участь закордонні учасники: доктор Пітер Влахос, керівник програми міжнародних зв'язків Школи менеджменту та маркетингу Факультету бізнесу Університету Грінвіча (м. Лондон, Велика Британія), Оксана Полякова доцентка кафедри прикладної лінгвістики, Політехнічний університет Валенсії (UPV) м. Валенсія, Іспанія, проф. PhD з прикладної лінгвістики.

Відеовітання надіслав доктор Пітер Студничка, завідувач кафедри готельного господарства, в.о. завідувача кафедри туризму, Університетський коледж Прага (м. Прага, Чехія). Гості підкреслили важливість міжнародної співпраці для українських закладів освіти та науковців зокрема. На пленарному засіданні особливо цікавими були доповіді професора Олександра Бейдика (Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького), доцента Михайла Рутинського з Центральноукраїнського національного технічного університету (м. Кропивницький), професорки Тетяни Костишиної (Полтавський університетом економіки і торгівлі), професора Володимира Яценка (Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького). Загалом в роботі конференції взяло участь понад 60 учасників з України та країн Європи; професорів, доцентів, аспірантів та здобувачів. Модератором виступила доцентка Вікторія Красномовець.

Велика вдячність колегам за можливість, попри важкі часи, обговорити важливі питання розвитку туризму та галузі гостинності. За підсумками конференції буде видано збірник тез доповідей.

Кафедра туризму і готельно-ресторанної справи