Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького співпрацюватиме з Департаментом кіберполіції Національної поліції України на підставі меморандуму про співпрацю.

Відповідний документ підписали ректор ЧНУ Олександр Черевко та начальник Департаменту Юрій Виходець.

— Ми розуміємо, наскільки в епоху інформаційних  технологій важливою є протидія кіберзлочинності. А Україна як воююча країна відстоює свої національні інтереси ще й на кіберфронті, — зазначив Олександр Володимирович. За його словами, від перших днів повномасштабного вторгнення студенти та працівники університету під керівництвом фахівців із кіберполіції виконували  важливі завдання. Нині ця співпраця розшириться. Вона передбачатиме виконання спільних проєктів, програм і заходів задля покращення ефективності діяльності Департаменту кіберполіції та з метою підготовки правників. Планується проведення спільних заходів, підготовка наукових праць, навчальних посібників. Науковців Черкаського національного залучатимуть до опрацювання проєктів нормативно-правових актів із питань протидії кіберзлочинності. Крім того, проводитиметься підвищення кваліфікації поліцейських, державних службовців, працівників, викладачів.

Начальник відділу протидії кіберзлочинам у Черкаській області Департаменту кіберполіції НПУ, підполковник поліції Станіслав Копійка, випускник Черкаського національного, зазначив:

— Наш підрозділ виконує важливі функції, надає консультативну допомогу іншим поліцейським підрозділам. Крім того, розслідуємо низку випадків шахрайства, а також випадки державної зради. Сподіваємося, що співпраця кіберполіції з університетом буде взаємовигідною!

Сторони обмінялися думками та обговорили першочергові кроки з реалізації меморандуму.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького