Звання почесного громадянина Черкащини присвоїли видатному спортсмену Черкаської області, олімпійському чемпіону, випускнику Черкаського державного педагогічного інституту Андрію Хімічу.

Хіміч Андрій Іванович народився 1937 року в Чернігівській області, навчався у Черкаському педагогічному інституті, нині — Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. У складі збірної СРСР спортсмен виборов золоту медаль у змаганнях із веслування на каное під час Олімпійських ігор у Токіо. Був тренером з веслування на байдарках і каное збірної СРСР, а згодом і збірної Болгарії. З 1985 року Андрій Хіміч працював тренером секції веслування понад 10 років у Чорнобаї. У березні 2017 року отримав нагороду в номінації «Спортивна слава України».

Олімпійське «золото» Андрія Хіміча — перше і поки що єдине на Черкащині. Черкаський національний пишається успішним випускником!

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького