В ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулося засідання студентської наукової проблемної групи «Історія країн Азії, Африки та Латинської Америки» на тему: «Проблема південних Курильських островів у японсько-російських відносинах».

Захід був зорганізований кафедрою всесвітньої історії та міжнародних відносин і відбувся у межах тижня науки, який стартував у Черкаському національному. Керівники групи доцентка Анжела Іржавська та доцентка Тетяна Терещенко ініціювали розгляд актуальної проблеми сьогодення, а саме, проблему спірних територій у японсько-російських відносинах ХІХ—XXI ст. Студенти активно долучилися до обговорення низки питань з даної проблематики й виявили неабиякий інтерес до заяв уряду Японії щодо визнання Курильських островів (Кунашир, Хабомай, Ітупур, Шикотан) окупованими росією територіями та оголошення суверенітету над ними. З повідомленнями виступили студенти 3 курсу Олександр Петрик «Маньчжурський інцидент 1931 р.», Тетяна Цап «Дипломатичні відносини під час російсько-японської війни», Сергій Овдій «Спроби дипломатичного розв'язання проблеми островів Курильської гряди». Стверджувальною тезою засідання прозвучало, що «саме український спротив викликав ланцюгову реакцію відновлення територіальної цілісності інших держав».

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин