У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького у межах тижня науки відбувся креативний конкурс під назвою «AI & Science: Обличчя кафедри».
Він поєднав науку, мистецтво та штучний інтелект. Ідея конкурсу полягає в тому, щоб за допомогою сучасних AI-інструментів — ChatGPT, Midjourney, DALL·E, Runway, Copilot та інших — візуально представити наукову суть, досягнення, тематику досліджень або навіть емоційний образ кожної кафедри.
До участі були запрошені кафедри університету, які мали створити одне зображення та короткий опис: яка ідея втілена, які інструменти використано, який меседж чи слоган покладено в основу.
Серед переможців:
- «Найбільш інноваційна візія» — кафедра освітнього менеджменту, артменеджменту і соціальної роботи;
- «Найкраща презентація кафедри» — кафедра журналістики, реклами та PR-технологій;
- «Найкреативніша кафедра» — кафедра автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій;
- «Спеціальна відзнака від відділу аспірантури і докторантури» — кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин.
Результати виставки були представлені на виставці в холі корпусу №1, де кожен відвідувач міг оцінити візуальну інтерпретацію науки в стилі AI. Конкурс реалізовано за підтримки Первинної профспілкової організації ЧНУ ім. Б. Хмельницького.
http://cdu.edu.ua/news/ai-science-oblychchia-kafedry-mystetstvo-i-nauka-na-peretyni-z-tekhnolohiiamy.html#sigProIdb014baf380
Відділ аспірантури і докторантури