Адреса та контакти:
вул. Остафія Дашковича 24, навчальний корпус №4, 102 аудиторія
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Запис на індивідуальну консультацію:
+38 093 93 48 905
Директ в Instagram @mental_health_centre_chnu
Юлія Сіденко
Директорка центру
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Скринька довіри
Про центр
У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького функціонує Навчально-науковий центр ментального здоров’я, який був створений 14 травня 2024 року. Адже, стратегічним завданням сучасного закладу вищої освіти є не лише забезпечення якісної підготовки конкурентоспроможних фахівців, але й створення необхідних умов, які сприятимуть розвитку культури піклування про психічне здоров’я.
У центрі політики надання освітніх послуг університету завжди перебувала особистість. Мова йде не лише про здобувачів вищої освіти, але й про викладачів та співробітників навчального закладу. Для того аби робота на всіх рівнях функціонування була злагодженою та ефективною необхідно дбати про розбудову системи, яка передбачає професійне самовдосконалення учасників освітнього процесу та оволодіння вмінням вчасно відслідкувати та турбуватись про стан психологічного благополуччя. Таким чином, створення ННЦ ментального здоров’я — необхідний крок, який відображає традицію Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, яка полягає у піклуванні про всебічний розвиток та комфорт студентів, професорсько-викладацького складу та співробітників.
У межах діяльності ННЦ ментального здоров’я, психологи проводять різноманітні заходи, що спрямовані на: плекання психічного здоров’я, гармонійного розвитку та самоактуалізації учасників освітнього процесу; організацію роботи щодо подолання стигматизації та самостигматизації; реалізацію просвітницької роботи з поширення знань учасників освітнього процесу, жителів м. Черкаси у сфері турботи про психічне здоров’я тощо.
Зазначимо основні напрями роботи центру:
— дослідницька діяльність (діагностика психоемоційного стану здобувачів вищої освіти, викладачів та співробітників університету; вивчення факторів, що впливають на рівень стресостійкості; розробка методичних матеріалів та рекомендацій щодо збереження психічного здоров’я особистості тощо);
— організація просвітницьких заходів (відкритті лекції, курси, семінари) з метою розкриття актуальних тем у сфері психології;
— проведення безкоштовних індивідуальних консультацій з учасниками освітнього процесу;
— організація та проведення тренінгових, психокорекційних груп та арттерапевтичних занять.
ННЦ ментального здоров’я активно бере участь у проєктах в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Співпрацює з Черкаською ОВА та регіональною координаторкою Всеукраїнської програми ментального здоров’я, радником начальника Черкаської ОВА — Вікторією Шепіль.
Діяльність ННЦ ментального здоров’я успішно презентована у межах робочого візиту до Черкаської області представників Координаційного центру психічного здоров'я Кабінету Міністрів України на чолі з Оксаною Збітнєвою та 20 регіональних координаторів Всеукраїнської програми ментального здоров'я з усіх областей України. А також на робочій зустрічі Координаційного центру з психічного здоров’я для представників ЗВО, де Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького став одним з трьох університетів України, який презентував досвід імплементації компонента ментального здоров’я у навчальний процес.
Запрошуємо у терапевтичний простір Навчально-наукового центру ментального здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького!