Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького започатковує співпрацю з Ізраїльською коаліцією травми (ITC).

Відповідний меморандум підписали ректор Олександр Черевко та офіційна представниця Ізраїльської коаліції травми в Україні Наталія Макієнко.

Вона розповіла про діяльність коаліції. Це асоціація неурядових організацій, які займаються психосоціальною підтримкою населення, що постраждало від різних катастроф. Робота Israel Trauma Coalition — розвивати резильєнтність, тобто стресостійкість людей в екстремальних умовах. В Ізраїлі команда ITC будує систему життєстійкості понад 20 років. Спеціалісти коаліції створюють резильєнс-центри в містах, працюють із «першою ланкою» – навчають лікарів, вчителів і надзвичайників терапевтичній розмові та підтримці себе й інших. Нині фахівці асоціації працюють над зміцненням «психічного імунітету» українців, підвищенням їхньої життєстійкості, зокрема за рахунок належної психологічної просвіти. З цією метою ITC ініціює створення центрів резильєнтності у низці міст України, зокрема і в Черкасах.

Взаємодія з психологічним факультетом ЧНУ — один з аспектів роботи ІТС в регіоні.

— Розвиваємо тему ментального здоров’я у співпраці з фахівцями Ізраїльської коаліції травми (ITC), — зазначив Олександр Черевко. — Меморандум про взаєморозуміння підписали з Наталією Макієнко, офіційною представницею Israel Trauma Coalition in UA. За участі науковиць психологічного факультету Черкаського національного Олени Куліш та Юлії Чистовської обговорили деталі взаємодії.

Буде проведено навчання для наших викладачів. У перспективі — навчання студентів, спільні наукові дослідження, академічні обміни і сучасні програми. Ізраїльські фахівці готові ділитися практичним досвідом, сучасними протоколами надання першої психологічної допомоги, кризової самодопомоги та допомоги ближньому для зниження рівня травматизації.

Це стане гарною базою для Центру ментального здоров’я університету, який невдовзі розпочне свою роботу.


 

 

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького