Продуктивно, цікаво та насичено промайнув минулий тиждень для викладачів кафедри хімії та наноматеріалознавства ННІ природничих та аграрних наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Науковці взяли участь в 21th International Workshop on Computational Physics and Materials Science: Total Energy and Force Methods, який відбувся 11—13 січня 2023 року на базі центра the Abdus Salam International Centre for Theoretical Physics (ICTP) в італійському місті Трієст і був присвячений науковим розробкам, методам та квантовим розрахункам в галузях фізики та хімії.

Провідні вчені з Індії, Бразилії, Європи, Америки та Африки представляли свої доробки-презентації, ділились своїми напрацюваннями, ідеями та реалізацією наукових проєктів. Хочеться виокремити доповідь професора, лауреата Нобелівської премії Ronald Hoffmann, який родом з України та професорки Debashree Ghosh, яка отримала премію The Walter Kohn Prize.

Викладачі з Черкаського національного університету мали можливість представити й свій постер з теми "DFT study of electrooxidation catechol mechanism in water solution on Pt-electrode", опублікувати тези та поділитись українськими досягненнями в галузі квантової та фізичної хімії.

Українську делегацію від ННІ природничих та аграрних наук Черкаського національного представила на конференції в Італії доцентка Олена Лут. Вона презентувала напрям спільної роботи з колегами: доцентом кафедри Олександром Шевченком та завідувачкою кафедри, доценткою Юлією Шафорост, який був споріднений з тематикою конференції.

Несподіваним виявилось і те, що під час роботи конференції відбулось святкування заснування комп’ютерної програми для квантових розрахунків Quantum Espresso. З нагоди такої події був представлений смачний торт з емблемою програми. Учасники конференції мали змогу отримати подарунки на пам’ять про проведений час в колі видатних науковців.

Ми глибоко вдячні організаційному комітету, особливо професору Nicola Seriani за запрошення до Італії, до прекрасного міста Трієст та особливо, за щиру підтримку нашій державі та непередбачувано цікаву конференцію. We express our deep gratitude to the organizing committee of the conference, especially Nicola Seriani for the invitation to Italy, to the city Trieste and for the support to Ukraine as a whole.

Кафедра хімії та наноматеріалознавства