Налаштування доступності

bgb
 
 
 
 

Цими днями в Черкаському видавництві «Вертикаль» побачив світ збірник матеріалів Перших Шелухінських читань під назвою «Сергій Шелухін: життя на вівтарі української ідеї», упорядник — Григорій Голиш, директор наукової бібліотеки імені М. Максимовича Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Цей науковий захід було присвячено 160-й річниці від дня народження видатного державотворця, правника, вченого, письменника, уродженця с. Деньги Золотоніського району Черкаської області Сергія Шелухіна.

Захід проходив 18 жовтня 2024 року в рідному селі відомого українця на базі Деньгівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – III ст. — заклад дошкільної освіти». Ініціатором та організатором проведення читань став Чекраський національний, зокрема його підрозділ – наукова бібліотека імені Михайла Максимовича. Учасниками цього наукового пошанування знаного краянина стали науковці, освітяни, краєзнавці, учні, а також представники обласної, районної та міської влади.

Матеріали читань репрезентовані тезами наукових доповідей, зокрема, за авторством професорів Черкаського національного Сергія Корновенка і Лариси Синявської, доцентів цього ж ЗВО Григорія Голиша і Лариси Лисиці, голови фонду «Рідна країна», професора Миколи Томенка, професорки Національного університету біоресурсів і природокористування (м. Київ) Оксани Силки, старшої наукової співробітниці Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України Анни Ландіної (м. Київ), а також краєзнавців Анатолія Воропая (с. Деньги) та Віти Ямборської (м. Золотоноша). Представлена своїми матеріалами на сторінках видання й учнівська молодь: це учениці Деньгівського НВК Марія Кравець і Софія Могила. Тези у збірнику подано в алфавітному порядку (за прізвищами основних доповідачів).

Автори наукових розвідок наголосили на маловідомих фактах життя, громадсько-політичної, наукової та просвітницької діяльності Сергія Шелухіна, проаналізували його творчий доробок, розкрили неперехідне значення державницької та науково-просвітницької діяльності краянина в утвердженні української ідеї.

Запропонований збірник матеріалів перших в Україні Шелухінських читань може бути корисними науковцям, викладачам, краєзнавцям, студентам, учням та всім зацікавленим історією рідного краю та його видатними постатями. Нове видання, яке видано за фінансової підтримки відокремленого підрозділу ГО «Захист держави» в Черкаській області, вже розіслано в провідні бібліотеки України, а також в Інститут історії НАН України й до президії правління Національної спілки краєзнавців України. Окрім цього, у вільному доступі на сайті наукової бібліотеки можна віднайти електронну версію вказаного збірника.

Наукова бібліотека ім. М. Максимовича