Делегація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на чолі з ректором Олександром Черевком взяла участь у презентації Проміжного звіту реалізації експериментального проєкту з переходу від військової служби до цивільного життя ветеранів війни на базі закладів освіти, спорту та реабілітації.

Захід відбувся 11 червня у Національному університеті фізичного виховання і спорту України.

— ЧНУ розпочинає новий проєкт задля підтримки та реабілітації ветеранів російсько-української війни, — розповів ректор ЧНУ Олександр Черевко за підсумками заходу. — Відповідно до постанови № 104 Кабінет Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту з переходу від військової служби до цивільного життя ветеранів війни на базі закладів освіти засобами освіти, спорту та реабілітації», на Національний університет фізичного виховання і спорту України та ще чотири університети України покладено реалізацію цієї ініціативи держави.

Днями у Національному університеті фізичного виховання і спорту України презентували  Проміжний звіт реалізації експериментального проєкту.

 У заході взяли участь народний депутат, голова Комітету з питань молоді і спорту Андрій Кожем'якін, народна депутатка України, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина, народна депутатка України Анна Пуртова, т.в.о. Міністра молоді та спорту Матвій Бідний, представники закладів вищої освіти та громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості.

Делегація ЧНУ, до якої також увійшли перший проректор Василь Мойсієнко, директор ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я Леонід Нечипоренко, визначила для себе першочергові завдання.

Передовсім ми створимо центр реабілітації та розвитку ветеранів війни.

У нас є для цього і база, і кваліфікований колектив — медики, психологи, фахівці з реабілітології та тренери, які вже цим займаються.

Маємо позитивний досвід такої діяльності, оскільки в університеті вже здобули освіту і зараз навчаються демобілізовані військовослужбовці. Серед них – успішні представники ветеранського спорту, неодноразові учасники та переможці «Ігор нескорених» — Вадим Мазніченко, Сергій Прядка, Ярослав Платмір та інші.

Спільно з ветеранами та їхніми родинами, у співпраці з закладами-партнерами, громадськими організаціями,  владою ми робитимемо  важливу справу – допомагатимемо учасникам війни переходити від військового життя до цивільного, відновлювати фізичне та ментальне здоров’я.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького