У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького стартував новий 2022-2023 навчальний рік.

— Освітній процес у ЧНУ розпочався організовано. На першому плані для нас безпека усіх його учасників. Тому проведено інструктажі з техніки безпеки, практичні тренування на випадок сигналу «Повітряна тривога». 

Навчання проходить у змішаному форматі, аби всі студенти мали можливість долучитися. Дякуємо Збройним Силам України і всім, хто дає нам можливість працювати і навчатися! Хвилиною мовчання вшановуємо тих, хто віддав життя на російсько-українській війні. Віримо в перемогу і всім силами її наближаємо! — говорить ректор ЧНУ Олександр Черевко. 

У дві зміни та у двох форматах — у ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва частина студентів навчається онлайн, інші — за партами. Про це у своєму сюжеті розповідає «Суспільне: Черкаси».

60% студентів обрали навчання у стінах закладу, розповів директор навчально-наукового інституту Тимофій Десятов.

На першій парі студентам ЧНУ провели інструктаж із безпеки під час повітряної тривоги. Вказівки, як діяти під час неї, є і на вході до лекційних аудиторій. Інформаційні матеріали доступні для студентів у паперовому й електронному форматах.

Студентка другого курсу Єлизавета Барбой обрала змішане навчання, бо так їй зручніше:

— Це класно тим, що ми завжди можемо перестрахуватися: якщо не виходить очно, то виходимо в онлайн і можемо зв’язатися один з одним із будь-якого куточка міста чи країни, побути разом, на парі щось обговорити.

Частина студентів приєднуються до навчання онлайн через смартдошку, зазначила викладачка Анна Остапенко.

— У нас на всі дисципліни створені гугл-класи, які наповнені та постійно поповнюються всіма необхідними матеріалами для того, щоб студент мав змогу засвоїти дисципліну. Звичайно ж, ми й самі контактуємо зі студентами. Тобто навчання змішане — поєднання форм онлайн і офлайн, — пояснила вона.

Другокурсниця Анастасія Приходько буде відвідувати пари наживо:

— Я дуже рада, що вийшла на очне навчання. Сидіти постійно вдома нудно, а тут друзі, живе спілкування, та і матеріал краще засвоюється, коли його розповідають наживо.

Навчання відбуватиметься у дві зміни, пари будуть і в суботу. Усе для безпеки студентів, пояснив директор навчально-наукового інституту Тимофій Десятов.

— Розклад побудований максимально з урахуванням інтересів наших студентів. Розклад у нас стабільний, усе чітко. Студенти про все поінформовані, — додав Тимофій Михайлович.

Зі слів директора, навчання розпочали раніше, відтак зимову сесію планують скласти до кінця листопада.

 Детальніше про початок навчального року в ЧНУ — у сюжеті «Суспільне: Черкаси»:

— Для підготовки фахівців — агрономів, хіміків, біологів, екологів, вчителів-природничників — вкрай важливим є проведення лабораторних занять в аудиторіях. Тому навчання студентів 2-4 курсів відбувається у змішаному форматі. Дякуємо Збройним Силам України за можливість проведення занять в аудиторіях! — зазначає директор ННІ природничих та аграрних наук Максим Гаврилюк, вітаючи колектив і студентів із початком навчання.

На жаль, позитивні емоції від зустрічі з рідним університетом затьмарені війною. Студенти й викладачі ННІ української філології та соціальних комунікацій передовсім вшанували пам’ять студента ЧНУ Олександра Коцуконя. Про загиблого героя-азовця підготували відео.

— Розповіддю про героїчне служіння Україні й загибель Олександра Коцуконя розпочали навчання зі студентами-журналістами. Навчаємося володіти інформаційною зброєю завдяки ЗСУ. Дякуємо Оксані Коцуконь за надані фото й відео про сина. Вічна пам‘ять Арсу… — зазначила завідувачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Тетяна Бондаренко.

 

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького