У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулась Міжнародна наукова конференція «Молекулярна інженерія та комп'ютерне моделювання для нано- і біотехнологій: від наноелектроніки до біополімерів», присвячена 80-річчю від дня народження заслуженого діяча науки і техніки України, доктора хімічних наук, професора Бориса Пилиповича Мінаєва.

В урочистій частині конференції взяли участь керівництво університету та гості. Слова вітання ювіляр приймав від ректора Черкаського національного Олександра Черевка, який відмітив вагомі досягнення Бориса Пилиповича — його внесок у розвиток квантової хімії, біохімії, молекулярної електроніки; створення власної наукової школи, яка підвищує науковий рейтинг університету.

Заступник голови Черкаської військової обласної адміністрації Олександр Шамрай, вітаючи ювіляра, наголосив на важливості досліджень Бориса Мінаєва для підвищення рівня української науки на міжнародній арені. До вітань також приєднались: голова Черкаської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Стеценко, голова первинної організації профспілки Черкаського національного Ігор Погрібний, колеги з ЧНУ й інших освітніх та наукових установ, учні та послідовники вченого.

Участь у конференції засвідчили провідні міжнародні вчені, а саме, професор Ханс Огренз з Королівського технологічного інституту в Стокгольмі; доктор фізики, професор Міхаель Лінгренз із Норвезького університету науки і технологій; професор Юрій Кац, керівник групи «S&P Global Market Intelligence», «Data Science Group», Нью-Йорк, США; завідувач Інституту органічного синтезу і вуглехімії, доктор хімічних наук, професор Ніна Іванова з Карагандинського університету імені академіка Бекетова. Імениті вчені з високим науковим рейтингом та званням в онлайн режимі вітали ювіляра та представляли свої доповіді з актуальних проблем, які стосувались спін-орбітальної взаємодії у спектроскопії, релятивістської квантової хімії, активності квінтетного кисню.

Приємно було відмітити, що вихованці, учні та студенти Бориса Пилиповича висловили щирі слова вдячності та подяки за знання, мудрість та поради, якими Борис Мінаєв наділяв кожного з них. Слова привітання лунали від лауреата премії Президента України, стипендіата Кабінету Міністрів України, лауреата премії Верховної Ради України, колег та успішних аспірантів.

Науковці з академічних установ та університетів України та із-за кордону представили свої доповіді в пленарній та секційній частинах конференції.

Ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко наголосив:

— Тільки спільна праця, спільні зусилля, міцна підтримка одне одному допомагає нам усім долати бурхливі хвилі освітнього океану. Заради цього й варто працювати. Подолаємо! Переможемо! Відбудуємо! Все буде Україна!

ННІ природничих та аграрних наук