Здобути вищу освіту можна без прохідних балів з НМТ чи фахового іспиту. На підставі лише мотиваційного листа можна вступити на спеціальності, які мають особливу підтримку від держави. За такою програмою працюють вже другий рік поспіль, розповіла «Суспільному» відповідальний секретар приймальної комісії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Людмила Смалиус.

У магістратуру на дошкільну освіту цьогоріч вирішила вступати Анна Сердюченко. Через проблеми зі здоров’ям, пояснила вона, не могла скласти фаховий іспит, тому вступає за мотиваційним листом.
— Я хочу отримати цю спеціальність для того, щоб в майбутньому працювати з дітьми, — пояснила вона.
Працює в школі вихователем 20 років Марина Албу. Аби вдосконалити свої знання, вирішила вступити на магістрату на спеціальність особливої підтримки:
— Початкова освіта й асистент вчителя. Я хочу далі працювати з дітками не лише вихователем, але й вчителем. І якщо є така можливість, звичайно я буду навчатися.
Дарія Кравченко цьогоріч хотіла навчатися на готельно-ресторанній справі, але під час складання мультипредметного тестування отримала низький бал із математики. Аби не втрачати рік, подала мотиваційний лист і підписала контракт на вступ за спеціальністю агрономія.
— Наразі йде війна і потрібно відновлювати знищені поля, які були знищені. Я цікавилася агрономією ще, мабуть, із дитинства. Мені подобалось знати, шкодить рослинам, як вони ростуть, — розповіла вона.
Нині потрібно розвивати промислові й робітничі професії, пояснив агроном сільськогосподарського підприємства Микола Рідченко. Тому те, що ці спеціальності мають особливу підтримку від держави, на його думку, має мотивувати абітурієнтів навчатися краще:
Лише кожен десятий іде в сільське господарство. А то ж забезпечуватиме людей продукцією, це ж продовольча безпека країни.
В університеті визначили 17 спеціальностей, які мають особливу підтримку. А такий спосіб вступу цьогоріч набирає популярності, зазначила відповідальний секретар приймальної комісії Людмила Смалиус.

— У нашому університеті це педагогічні спеціальності, дошкільна освіта, початкова освіта, середня освіта, математика, біологія, хімія, інформатика, а також певні математичні спеціальності: фізика та астрономія, прикладна фізика тощо.
Міністерство освіти працює в цьому напрямку, аби підтримати українську молодь, пояснила вона.

Джерело: «Суспільне»

Для довідки.

Якщо ви не набрали порогового балу з одного з предметів НМТ, то можете вступити на підставі мотиваційного листа (виключно на контракт) на спеціальності, що мають  особливу підтримку:

012 Дошкільна освіта

013 Початкова освіта

014.04 Середня освіта (Математика)

014.05 Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)

014.06 Середня освіта (Хімія)

014.08 Середня освіта (Фізика та астрономія)

014.09 Середня освіта (Інформатика)

102 Хімія

104 Фізика та астрономія

105 Прикладна фізика та наноматеріали

111 Математика

174 Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка

175 Інформаційно- вимірювальні технології

201 Агрономія

або на спеціальності, на які можна вступити за результатами творчого конкурсу:

024 Хореографія

023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

017 Фізична культура

Пропонуємо переглянути  сюжет від «Суспільного»: