Студенти-видавці буккросинг-клубу «Freebook» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького ініціювали книжковий челендж «Покажи книгу, яку зараз читаєш».

Акцію присвятили Всесвітньому дню книги та авторського права і провели в соціальній мережі Instagram. Понад 60 учасників цієї активності за добу поділилися світлинами книг, які зараз читають, на своїх сторінках в соцмережах за допомогою інструменту «Ваша черга».

— Приємно відмітити, що до цієї акції долучилися не тільки читачі в Україні, а й з Канади, Італії, Данії, Великобританії, — зауважила, очільниця буккросинг-клубу «Freebook», старша викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Людмила Солодка, — з-поміж книголюбів, які відгукнулися на наш челендж, багато випускників ЧНУ. Зокрема, і видавців: Юлія Кнюпа, до речі, разом з нею ми створювали наш клуб, Аліка Жаркова, Ярослав Яковенко, Юлія Капуш.

Директорка ННІ української філології та соціальних комунікацій Оксана Іванченко читає книгу «Країна жіночого роду», укладач Вахтанг Кіпіані. Медіаекспертка, публіцистка й PR-менеджерка Тетяна Єщенко рекомендує почитати «Сила стрімка й несамовита. Мао, Трумен і народження сучасного Китаю, 1949» Кевіна Перайно.

Випускниця ННІ української філології та соціальних комунікацій Інна Лелюх з Данії відгукнулася на книжковий челендж й опублікувала світлину книги Володимира Винниченка «Кирпатий Мефістофель» з коментарем: «Книги допомагають переживати нестерпну реальність і підтримувати ментальне здоров’я».

Фахівчиня ННЦ цифрового розвитку та якості освіти Людмила Васюра надає перевагу фентезі, її книга сьогодні — «Лихий король» Голлі Блек.

«Оксамитові пальчики» Сари Вотерс — настільна книга Лариси Гаврилюк, провідної бібліотекарки відділу обслуговування користувачів Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки.

Студентки-видавчині 4 курсу поділилися своїми книгами Анастасія Щетініна — «Черне весілля» Сергія Пономаренка, Дарина Глизь — «Покинь, якщо кохаєш» Колін Гувер.

Серед авторів, кого нині читає студентська молодь: Сергій Жадан, Євгенія Кузнєцова, Валер’ян Підмогильний, Юрій Іздрик, Пенелопа Дуглас, Макс Кідрук, Стівен Спотсвуд, Іларіон Павлюк, Шарі Лапена, Ліна Костенко, Василь Симоненко, Стівен Кінг, Марія Матіос.

Чи не найактивнішими учасниками челенджу виявилися студентки-філологині Літхабу «Рефлексія» разом з їхньою наставницею, доценткою кафедри української літератури та компаративістики Оксаною Вертипорох та поетесою й доценткою цієї ж кафедри Ганною Клименко-Синьоок.

Серед учасників були також черкаські книжкові блогери, представники мерії, громадські активісти.

Більше книг ТУТ

Буккросинг-клуб «Freebook» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького