У межах волонтерського проєкту «Мовленнєві прогулянки рідним містом» відбулася зустріч смілян і гостей міста з черкаським істориком, історіографом, фахівцем у галузі етнології, професором Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Віталієм Масненком.

Про це повідомляють на сайті «Прочерк».  Фундаторкою проєкту є відома смілянка, громадська діячка, доцентка Університету сучасних знань Любов Дяченко-Лисенко.

Гість виступив з актуальною для сьогодення темою про історичні міфи, як складову гібридної війни росії проти України. Розповідь лектора викликала жвавий інтерес присутніх, а відповіді на їхні запитання створили атмосферу довірливої бесіди й діалогу.

Заступниця міського голови Тетяна Карло, яка відкрила цю зустріч, подякувала організаторам  заходу та смілянськими ентузіастами, які започаткували цей волонтерський проєкт задля популяризації знань про історію й сучасність рідного міста, виховання культури спілкування українською мовою, подолання наслідків лінгвоциду, який здійснювався протягом століть шляхом повсюдного насадження мови нинішніх російських агресорів і окупантів.

Саме темі мовленнєвого етикету українців  була присвячена друга частина  зустрічі, яку провела сама організаторка, кандидатка філологічних наук Любов Дяченко-Лисенко.

Серед присутніх на зустрічі були відомі сміляни, громадські діячі, молодь.

Джерело:  «Прочерк»