Студентам та викладачам Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького презентували проект «Бранці Кремля». У його межах відбулася зустріч із першим заступником Міністра інформаційної політики України Еміне Джапаровою та Героєм України, радником Міністра інформаційної політики Володимиром Жемчуговим.

Вони обоє — безпосередні учасники подій, що відбувалися в Криму та на Луганщині, обоє змушені залишити свою землю, яка опинилася під російською окупацією. Еміне Джапарова працювала на кримському каналі АТР і на власні очі бачила, як розгорталися події в Криму, які завершилися анексією півострова у 2014 році. Володимир Жемчугов був організатором руху опору з перших днів російської агресії. Під час виконання диверсійного завдання отримав поранення, потрапив у полон, де перебував рік. Коли його визволили, він був майже сліпий та втратив кисті рук.

Нині він бере участь у державних та волонтерських проектах, проводить військово-патріотичні бесіди серед молоді та військовослужбовців.

І Еміне Джапарова, і Володимир Жемчугов проникливо й щиро поділилися власними спогадами із молодими людьми.

— Не знаю, скільки кожному із вас було років у 2014 році. Можливо ви не розуміли, що відбувається в країні. Але зараз, коли ви стаєте дорослими і вливаєтеся в політичне, економічне і суспільне життя, ви повинні знати правду і переказати її своїм друзям, рідним, своєму оточенню. Тому ми й приїхали розповісти вам про це з перших вуст! — звернувся до студентів Володимир Жемчугов.

Учасникам зустрічі показали коротку версію документального фільму «Бранці Кремля», виготовленого на замовлення Міністерства інформаційної політики.

У фільмі, знятому UA/TV, йдеться про те, що РФ формує банк заручників – громадян України, щоб вирішувати за допомогою шантажу свої зовнішньополітичні питання. Спецслужби та бойовики силою захоплюють людей, за вигаданими обвинуваченнями російські так звані судді ухвалюють вироки громадянам України в окупованому Криму та РФ. Людей судять за те, що вони виходили на мирні мітинги, захищали безпеку України, працювали журналістами, виявляли непокору російській владі.

Як зазначається у відео, загалом 184 роки колонії суворого режиму вже отримали українські політв'язні в Криму, ще 375 років колонії окупаційна влада Криму вимагає для тих ув'язнених, які досі чекають вироків. Кількість в’язнів усе збільшується, нині їх ряди поповнили ще й полонені українські моряки.

— «Бранці Кремля» — це така гібридна назва, уся наша сьогоднішня ситуація ніби гібридна. У нас зараз не війна з Росією, у нас гібридна агресія. У нас є військовополонені, які знаходяться у в'язницях Луганська, Донецька і Росії, але вони вважаються гібридними заручниками. І я себе називаю гібридним волонтером, — зазначив Володимир Жемчугов.

І показ фільму, і спогади учасників трагічних подій української історії справили сильне враження на аудиторію.

— Ми всі отримали шок від почутого й побаченого. Дякуємо вам за правду. Адже в суспільстві настало певне заспокоєння, війна далеко, а тут іде звичне життя. Тому треба про це більше говорити, — звернувся до гостей ректор Олександр Черевко. Він також зазначив, що нині інформаційна політика має надзвичайно велике значення. Інформація нині сильніша за зброю. На думку Олександра Черевка, інформаційну політику треба вибудовувати з точки зору національної безпеки, по-державному, щоб не програвати агресору на інформаційному фронті.

Питання інформаційного спротиву російській агресії цікавило і студентів університету. Відповідаючи на нього, перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова поінформувала про зроблене: про фільми та книги, про просвітницькі кампанії, про створення багатомовного каналу іномовлення та про багато іншого.

— Жодна окупація, військовий конфлікт, які відбувалися в світі упродовж останніх років, не викликали такої консолідації Європи, як збройний конфлікт в Україні. Нас підтримує міжнародна спільнота, незважаючи на те, що Росія — член Радбезу ООН, ядерна держава з правом вето. І це — результат кропіткої багаторічної роботи з адвокації України, — переконана Еміне Айярівна.

Розмова не залишила байдужими нікого. Студенти та журналісти черкаських ЗМІ отримали відповіді на питання, що їх цікавили. Гості презентували усім серію книг і диски.

 

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького