Ще вчора студенти, а сьогодні — випускники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 2021 року.

Для них роки під час навчання були часом розвитку, реалізації, формування себе як особистості, пошуків, кардинальних змін, нових знань, отримання досвіду. До «найкращих років» жоден не залишився байдужим. То що ж змінилося під час студентства і як на це повпливало навчання у ЧНУ, розповіла в інтерв'ю випускниця ННІ економіки і права Олександра Євстаф'єва.

— Порівняй себе, випускницю ЧНУ, із собою ж, абітурієнткою, яка тільки-но дізналася, що вступила до університету. Які твої риси з часом змінилися? Які очікування виправдалися, а що виявилося ілюзією?

— Я дуже хвилювалася, вперше прийшовши до університету. Все ж таки, новий колектив. Втім зараз я вже не так турбуюся про зміну обстановки.

Пройшовши цей шлях я отримала неоціненний досвід та знання.

Мої сподівання від навчання цілком виправдалися. Це був незабутній час.

— Які професійні навички, що ти отримала під час навчання, тобі знадобилися?

— За допомогою навичок, які я здобула під час навчання, я змогла реалізуватися як аналітик.

Отриманий досвід допомагає мені в роботі і сьогодні.

— Опиши свій професійний шлях. Чи продовжуєш ти рухатися в тому напрямку, який планувала на початку першого курсу?

— Мої вподобання з першого курсу не сильно таки й змінилися. Я й досі цікавлюся цією сферою, а отримані знання допомагають в роботі з різними інформаційними системами.

— Твої найбільші здобутки під час студентських років.

— Особисто для мене здобутком є те, що завдяки навчанню я можу й буду розвиватися в тому напрямку, який я для себе обрала.

— На твою думку, викладач може стати справжнім другом?

— Кожен з викладачів був справжньою опорою для мене.

Вони ставилися до нас як до рівних та завжди підтримували нас. На сьогодні стосунки з викладачами в мене позитивні.

— Чи продовжиш ти спілкування з одногрупниками після завершення навчання? Студентські роки були «багаті» на справжніх друзів і (чи) кохання?

— Я вважаю, що мені пощастило з групою, у мене склалися гарні стосунки з кожним. Чи продовжимо спілкування, покаже час, адже в кожного свій шлях. Втім я сподіваюся, що наше спілкування продовжиться і після закінчення навчання.

— Твій найяскравіший/найкумедніший спогад зі студентського життя?

— Мабуть, це перша сесія. Це був перший нервовий період, коли не знаєш що з тобою буде. На той момент я, мабуть, як і більшість, думала що не складу іспити. А зараз я згадую ці дні як веселу пригоду.

— Якби ти мала можливість повернутися в минуле, то що ти змінила б?

— Нічого не змінила б. Я з радістю згадую усі пережиті події.

— Твій меседж першокурсникам..?

— Проведіть ці роки так, щоб потім не було про що шкодувати.

БЛІЦОПИТУВАННЯ

— Студентські роки – найкращі роки. Погоджуєшся з цим твердженням?

— Так, звичайно. Я вважаю, що цей період один із найбільш насичених та пам'ятних періодів мого життя.

— Пора студентства – це …

— Пригоди, друзі, розвиток.

— Якби у книги був сюжет твоїх студентських років, то яку назву мала б книга?

— «Тисяча й одне спізнення»

— П’ять слів, з якими в тебе асоціюється Черкаський національний університет?

— Альма матер, розвиток, сім'я, знання, пригоди.

— Улюблений афоризм.

— «Щоб дійти до мети, треба перш за все йти».

— Твій найбільший страх.

— Боюся, щоб моє життя не перетворилося в сірі будні.

— Твоя найсміливіша мрія.

— Побачити весь світ.

— Що треба робити, аби бути щасливою людиною?

— Потрібно вміти насолоджуватися життям.

Бажаємо успіху Олександрі і сподіваємося, що розмова буде корисна і для «студентів-початківців» Черкаського національного університету!

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Фото з особистого архіву Олександри Євстаф'євої