З нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь, який відзначається 2 лютого, на честь дня підписання Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, науковцями Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького спільно з представниками органів державного управління було проведено тематичний круглий стіл.
Це пам’ятну дату започатковано для привернення уваги до важливості водно-болотних екосистем для людей та вперше відзначено у 1997 році.
Темою події 2025 року є: «Захист водно-болотних угідь для нашого спільного майбутнього».
У ході зустрічі говорили про захист водно-болотних угідь для сталого розвитку Черкащини. З вітальними словами до учасників круглого столу звернулися проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Олександр Спрягайло та начальник управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА Віталій Петров.
З доповідями виступили: про заповідні території як інструмент збереження водно-болотних угідь — Людмила Довга, начальниця відділу управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА; про роль Канівського природного заповідника в охороні водно-болотних угідь — Віталій Грищенко, заступник директора з наукової роботи цього заповідника: про роль НПП «Нижньосульський» у збереженні водно-болотних угідь та їх біорізноманіття — Олександр Савицький, молодший наук співробітник згаданого НПП; щодо актуальних питань збереження водно-болотних угідь Черкащини — Василь Шевчик, кандидат біологічних наук, НПП «Білоозерський».
Докторка філософії з біології, викладачка кафедри агрономії, біології та екології Катерина Лавріненко виступила із доповіддю на тему: «Водно-болотні комплексі перспективних НПП Черкаської області». Зокрема, було наголошено на важливості заповідання Ірдинських боліт та долини річки Гнилий Тікіч.
Студенти ННІ природничих та аграрних наук ставили запитання фахівцям щодо різних аспектів функціонування об'єктів природно-заповідного фонду та вивчення біорізноманіття.
Під час дискусії усі учасники круглого столу висловлювали стурбованість численними фактами недотримання екологічного законодавства, такими як розорювання прибережних смуг річок, відсутність дієвого контролю за використанням отрутохімікатів тощо. У черговий раз було наглошено на важливості водно-болотних угідь для існування людства.
http://cdu.edu.ua/news/naukovtsi-chnu-obhovoryly-vyklyky-ta-perspektyvy-zberezhennia-vodno-bolotnykh-uhid-cherkashchyny.html#sigProId95394a47b3
ННІ природничих та аграрних наук