Щороку сусідня Польща стає місцем проведення чотирьох потужних міжнародних форумів, які відбуваються в різних регіонах країни. Перший стартує в місті Жешуві під назвою «Європа – Україна». Далі естафету переймає старовинний і вічно прекрасний Краків, потім престижна Криниця-Здруй («польський Давос») і фінішує туристичний Карпач — гірськолижний курорт, розташований біля підніжжя гори Снєжки (1602м), найвищої вершини Судет, де, за переказами, мешкає легендарний дух гір Карконош.

У цьому гірському містечку Нижньої Сілезії відбувся черговий європейський форум, у якому взяли участь сотні високопосадовців, журналістів, бізнесменів, науковців із усіх європейських (і не тільки) країн. Його учасником стала професор кафедри української літератури та компаративістики Інституту української філології і соціальних комунікацій Людмила Ромащенко.

Упродовж трьох днів роботи форуму учасники мали можливість подискутувати, обмінятися досвідом, накреслити подальшу стратегію в царині економічній, інноваційно-технічній, соціально-політичній, культурно-туристичній, а також насолодитися вишуканою концертною програмою, історико-культурними пам’ятками і прекрасними краєвидами.

Ромащенко Людмила Іванівна, доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури та компаративістики