Університетська наукова бібліотека ім. М. Максимовича нещодавно отримала щедрі книжкові дарунки (у кількості 60 примірників) від Канадського інституту українських студій — осередку українознавчих студій при Альбертському університеті в Едмонтоні, який веде науково-дослідну та видавничу діяльність із української та україно-канадської тематики.

Таку можливість бібліотека отримала завдяки клопотанню проректора з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергія Корновенка, директора інституту міжнародних відносини, історії та філософії Наталії Земзюліної та професора кафедри української літератури та компаративістики ННІ української філології та соціальних комунікацій Василя Пахаренка.    

Особливу цінність для бібліотеки становлять фундаментальні дослідження відомих діячів української діаспори в Канаді: Зенона Когута, Ярослава Федорука, Сергія Ціпка та ін. із питань історії України періоду Козацької доби, часів Другої світової війни, висвітлення історичних особливостей українсько-польських відносин, ворожої сутності російської пропагандистської політики та її злочинної діяльності стосовно українців.

Вражає ґрунтовністю історичних фактів видання «Від депортації до депортації. Суспільно-політичне життя холмсько-підляських українців (1915-1947). Дослідження. Спогади, Документи». Воно базується на зібраних у архівах України, Польщі та Канади матеріалів, де відтворено бачення відомими дослідниками долі українців Холмщини та Підляшшя, депортованих углиб Росії під час Першої світової війни. Заслуговують на увагу і дослідження дисидентських рухів 1960-1980-х років в Україні, спогади її безпосереднього учасника, правозахисника і співзасновника Української Гельсінської групи Миколи Руденка.

Цікавими і цінними є й численні англомовні монографії та українські переклади праць з історіографії, міжнародних відносин й економіки. Є також література з українських церковних студій і мистецтвознавства. Втім, найбільш широко представлені видання з історії українського літературознавства, де подано не лише матеріали публіцистичного, критичного характеру, а й «Антологія нової української поезії», художні твори Володимира Винниченка, Емми Андієвської, які стануть у пригоді студентам-філологам.

Подаровані видання, без сумніву, викличуть жвавий інтерес у студентів історичних та філологічних спеціальностей та у широкого кола зацікавлених осіб.

Наукова бібліотека ім. М. Максимовича після наукового опрацювання книг представить їх на оновленому сайті та під час анонсованих відкритих переглядів літератури в навчально-наукових інститутах та на факультетах університету.

 

Наукова бібліотека ім. М. Максимовича