У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 9 січня відбулося відкриття художньої виставки «Черкащина в просторі та часі» до 70-річчя утворення Черкаської області.

Організатор виставки — кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. 

У виставковій залі навчально-наукового інституту зібралися науковці, студенти, художники, краєзнавці, представники влади.

На початку заходу перший заступник голови Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко зробив невеликий історичний екскурс у знаменний 1954 рік, щоб пригадати, з чого все це починалося і яких здобутків досягла область протягом свого періоду існування.

Привітав учасників урочистостей ректор Олександр Черевко:

— 70 років Черкаської області — дійсно знакова подія, бо, власне, це історія не тільки про розвиток території, але й про людей, про їхні долі, досягнення в житті. Хочу подякувати організаторам тематичної художньої виставки. Автори втілили в ній коротку історію Черкащини, окремі народні традиції. Хочу подякувати і Тимофію Михайловичу, і викладачам кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, які завжди відчувають пульсацію життя. Студенти у своїх полотнах відображають актуальні теми, те, про що ми сьогодні думаємо, у що віримо.

Окрасою виставки стали різножанрові творчі роботи талановитих студентів кафедри ОДПМ, зібрані за останні роки під керівництвом викладачів кафедри: завідувачки кафедри Лілії Полудень, народного художника України Івана Бондаря, заслуженого художника України Віктора Олексенка, заслуженого художника України Віктора Афоніна, а також відомих черкаських митців — Олександра Костогриза, Неоніли Недосєко, Олесі Кравчук, Федора Гонци, Владислава Тимошенка, Івана Фізера.

Заступник голови Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Шамрай побажав творцям художніх полотен нових досягнень. Він зауважив:

— Мистецтво — це також зброя. У цих картинах ми зберігаємо пам’ять про місця, які є на Черкащині. Ми можемо з гордістю говорити, що Черкащина є місцем сили духу, згуртованості і жертовності.

Варто зазначити великий жанровий діапазон та видове різноманіття робіт: станковий та декоративний живопис, скульптура, графіка, твори, виконані у змішаних техніках. У студентських роботах рясніють новизною реалій краєвиди Черкас, зокрема це помітно у міських та індустріальних пейзажах. Твори ж деяких студентів транслюють простір та час Черкащини узагальненими образами та абстрактними формами. Виставка демонструє широкий спектр різноманітних творчих знахідок, що складаються з кращих семестрових, курсових і кваліфікаційних робіт. Черкаський край своєю красою та неповторністю продовжує хвилювати уяву студентів яскравими образами.

Викладачі кафедри завжди підтримують студентів у їхніх творчих пошуках та надихають експериментувати з різноманітними техніками і матеріалами, що дозволяє досягати неймовірних результатів.

Серед почесних гостей, що завітали на відкриття виставки, були виконувачка обов’язків голови Черкаської національної спілки художників України Лариса Шейх-Афоніна, завідувачка сектору новітньої історії Черкаського обласного краєзнавчого музею Ірина Мирошник, старша наукова співробітниця Черкаського художнього музею Олександра Рак.

Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Фото: Ірина Березенко, студентка 2-PR курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій

Детальніше про подію пропонуємо переглянути в сюжеті на ТРК «Ільдана»: