У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького буде запроваджено нову дисципліну «Антикорупція та доброчесність». Її  було розроблено командою Офісу доброчесності НАЗК в межах проєкту «Прозорі університети».

Презентація дисципліни ректорам українських університетів та уповноважених із питань з питань запобігання та виявлення корупції відбулася 8 лютого. Серед запрошених на презентацію був і ректор ЧНУ Олександр Черевко.

Як інформують на сайті НАЗК, університетська дисципліна «Антикорупція та доброчесність» має на меті формування у студентів системних знань і розуміння понять доброчесності та корупції. Понад 800 студентів у десяти вишах вивчали її протягом осіннього семестру 2023-2024 рр. Це допомогло студентам дізнатися про антикорупційну політику України, міжнародний досвід щодо запобігання та протидії корупції, доброчесність та громадський контроль тощо. 

Упровадження антикорупційної дисципліни в університетах передбачено в Державній антикорупційній програмі на 2023-2025 роки.

Наразі метою Офісу доброчесності НАЗК є поширити цей курс на всі університети України. 

— Черкаський національний університет впровадить дисципліну «Антикорупція та доброчесність» із другого семестру, — зазначив Олександр Черевко. — Наша команда працює над концепцією трансформації університету, і одним із важливих її пунктів є якість освіти, яка базується, в першу чергу, на доброчесності. Уже на найближчій вченій раді затвердимо відповідну освітню програму.

Вивчення цієї дисципліни сприятиме підвищенню якості освіти, рівня доброчесності і культивуватиме нульову толерантність до корупції. Нині у суспільстві є великий запит на це, а ми готуємо відповідального громадянина своєї країни.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького