Університетська спільнота щороку долучається до акцій, що проводяться 21 березня на підтримку людей із синдромом Дауна. Саме цього дня усі небайдужі підтримують людей із зайвою хромосомою. Університет — вірний друг і партнер громадської організації «Сонячні діти Черкащини».

«Шкарпетковими флешмобами», різноманітними благодійними акціями, просвітницькими заходами студенти й викладачі ЧНУ нагадують усім, що «сонячні діти» — такі ж україніці, як усі, і що цивілізоване суспільство має дбати про те, щоб вони не почувалися залишеними зі своїми проблемами сам на сам. І ця робота проводиться не лише напередодні 21 березня, а й упродовж року.

— «Сонячні діти» сприймають світ по-іншому. Ми вчимося у них, відходимо від звичних речей, дивимося на речі їхніми очима. Наші діти — нестандартні, вони — особливі. Нам приємно, що студенти університету підтримують нашу організацію. Вони ніби своєрідний заклик — поважати один одного, не дивитися на зовнішність, а цінувати те, що в душі кожної людини, — говорила під час одного зі спільних заходів представниця громадської організації «Сонячні діти Черкащини» Марина Антошкіна.

Цьогоріч можливість проведення масових акцій обмежена, тож давайте згадаємо, як це було в попередні роки! Додавайте в соцмережах свої архівні або нові фото! Нагадайте всім друзям і знайомим, що сьогодні — Всесвітній день людей із синдромом Дауна!

Довідково: 21-й день 3-го місяця року було обрано, аби показати, що синдром Дауна пов'язаний із наявністю у клітинах людини 3-ї хромосоми в 21-й парі. У Всесвітній день людей із синдромом Дауна весь світ приєднується до акції — флешмобу «Lots of socks». Усі бажаючі показати свою підтримку людям із синдромом Дауна надягають дивним чи кумедним чином шкарпетку — у такий спосіб, щоб це могло спричинити подив людей на вулиці. Адже це саме та реакція, яку відчувають на собі щодня люди із синдромом Дауна, спілкуючись із оточуючими або просто виходячи на вулиці міста.

 

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького