Налаштування доступності

bgb
 
 
 
 

Директорка навчально-наукового центру ментального здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Юлія Сіденко взяла участь у Дні спільнодії «Дізнавайся. Піклуйся. Звертайся: Самодопомога».

День спільнодії обʼєднав спільноту Ти як? Черкаської області.

Фахівці з різних секторів — силових структур, охорони здоров'я, освіти, соціального захисту, культури, неурядового сектору — є провідниками та амбасадорами практик самодопомоги у своїх професійних сферах. Кожен знає, де знайти інструменти, вміє ними користуватися особисто і здатен передати цю практику далі.

Розділ «Самодопомога» платформи «Ти як?» створено не для кризових ситуацій раз на рік, а для регулярного щоденного використання.

Амбасадори Всеукраїнської програми ментального здоровʼя на Черкащині мають розуміти, як працюють техніки самодопомоги. Як працює дихання, які механізми запускаються у мозку. Як через тіло, фізичні активності, запустити когнітивні дії. Ефективність не визначається складністю техніки.

Це структурований набір безкоштовних інструментів для управління стресом і розвитку психологічної стійкості.

День спільнодії відбувається як складова Місяця обізнаності про ментальне здоров'я в рамках комунікаційної хвилі «Ти як? Дізнавайся. Піклуйся. Звертайся» у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативи першої леді Олени Зеленської.

— Дякую колегам, за вашу щоденну важливу працю, експертність та обмін досвідом. На вас тримається ментальне здоров’я військових, рятувальників, дітей, пацієнтів, наших черкащан. Щира вдячність Координаційному центру КМУ / Mental Health UA, — зазначила Вікторія Шепіль, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Черкаській області, викладачка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького