6 переможних перших місць цьогоріч вибороли учні середніх шкіл Черкащини за результатами підсумків Всеукраїнського конкурсу Малої академії наук України за 2021–2022 навчальний рік. Серед них і черкаська школярка Вероніка Дмитрик, науковою роботою якої керував  доктор історичних наук, професор кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Юрій Присяжнюк.

10 липня відбулося урочисте оголошення  результатів конкурсу. Наслідки пандемії Covid-19,  широкомасштабне російське вторгнення в Україну, самовідданий спротив агресору українського народу, його героїчних Збройних Сил позначилися на умовах, тематиці, термінах цьогорічного змагання юних інтелектуалів. Гідне місце серед відділень і секцій традиційно належало гуманітарним наукам, які в цей непростий час покликані ідентифікувати українську національну спільноту, гуртувати її з усім демократичним світом. Варто зазначити, що науково-педагогічні працівники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького мають значний досвід і відчутні досягнення в підготовці юних обдарувань — учасників конкурсу МАН України.

Вероніка — учениця 9-А класу Черкаської гімназії №31, відмінниця навчання. Науковий інтерес юної дослідниці виявився тісно пов’язаним із поколінням її батьків (тема роботи – «Покоління українців 1980-х рр.: люди і час»). Увагу членів авторитетного журі (представленого співробітниками Інституту історії НАН України) привернули оригінальність ідеї та наукова новизна творчого пошуку, також репрезентативна джерельна база (численний і своєрідний фактологічний матеріал). Проте найбільше їм сподобався загальний і водночас вузько тематичний рівень підготовки юної дослідниці, яка за рік навчання в академії МАН України встигла опанувати не лише відомі практичні навички наукових студій, а й досить складну методику проведення усноісторичних розвідок.

Учителем та науковим керівником Вероніки Дмитрик є доктор історичних наук, професор кафедри історії України Юрій Присяжнюк. Принагідно зазначимо, що це вже шостий подібний успіх нашого колеги.

Щиро вітаємо вчителя та його ученицю з успішним виступом у престижному Всеукраїнському конкурсі. Хотілося б бачити таких талановитих юнаків і дівчат серед студентів нашого університету.

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії