bgb

Дата заснування: 1999 рік

Адреса: 18031, м. Черкаси, бульвар Т.Шевченка, 81.

Режим роботи: за попередньою домовленістю.

Відповідальна особа: Поліщук Володимир Трохимович

Ідея створення музею ‒з середини 1980-х, збір матеріалів, документів, експонатів ‒ до кінця 1990-х за участі студентів-філологів, учителів, краєзнавців. Процес створення музейних кімнат-аудиторій тривав у 1999-2002 роках. За загальною концепцією музей «повторює» історію всього українського письменства, але в регіональному вияві: від фольклору і давнього письменства до літератури новітньої. У кожному з залів музею відтворено певний історичний період української літератури: «Давня література і Черкащина», «Історія української літератури ХІХ ст. і Черкащина» і т.д. Окремий зал музею ‒ шевченківський, концепцію якого сформовано за двома мотивами: «Тарас Шевченко як видатний земляк» і «Тарас Шевченко як науковець (поет, прозаїк, літературознавець, історик, педагог, філософ-релігієзнавець)».

Мета створення музею та його завдання ‒ показ унікального літературного багатства Черкащини, пошанування талановитих письменників-краян, виховання в студентів любові до рідного краю через знання про таку багатющу літературну історію.

Водночас музей є навчально-науковою лабораторією для студентів і викладачів, орієнтиром для організації науково-дослідницької та навчально-методичної роботи.

За понад два десятиліття музей відвідали й оглядали тисячі студентів, учителів, письменників, краєзнавців. У різні роки в музеї побували посол Польщі в Україні Кшиштоф Свідерек, посол Казахстану в Україні Равіль Чедабаєв, вчені й письменники українського зарубіжжя Віра Андрушків (США), Віра Вовк (Бразилія), багато українських письменників.

Музей «Літературна Черкащина» є авторським музеєм професора Володимир Поліщука.