19 листопада поточного року у рамках проєкту Еразмус+ KA2 MultiEd відбулася чергова зустріч у Zoom. Цього разу координатор проєкту Олександра Головко зібрала учасників-партнерів, щоб обговорити питання розробки стратегії багатомовної освіти в Україні.

До обговорення долучилася державний експерт Марина Мруга з експертної групи з питань вищої освіти та освіти дорослих. Експерт озвучила позицію Міністерства освіти і науки України стосовно мовної політики в Україні та окреслила можливості співпраці МОН України й керівництва проєкту.

ЧНУ на цій зустрічі представляли проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко, директор ННІ іноземних мов й адміністратор проєкту Людмила Швидка, менеджер проєкту Юлія Шуба та науковець проєкту Вікторія Токарчук.

Марина Мруга наголосила на автономії ЗВО освіти та, відповідно, їхньому праві коригувати мовну стратегію в кожному закладі відповідно до своїх потреб. Експерт також запевнила учасників проєкту в підтримці з боку міністерства та можливості отримувати консультації й рекомендації. Представники університетів-партнерів, своєю чергою, розповіли про плани проаналізувати найближчим часом результати дослідження мовної ситуації у своїх навчальних закладах, а також про перші напрацювання в напрямку поширення багатомовної освіти.

Вивчення мовної ситуації в українських ЗВО допоможе у майбутньому розробити рекомендації для Міністерства освіти і науки України стосовно впровадження стратегії багатомовної освіти в Україні.